×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
30. janvāris, 2013
Drukāt

Putinam lūdz pārdēvēt Volgogradu par Staļingradu

Foto- AFPFoto- AFP
Krievijas prezidenta Vladimira Putinu administrācijā iesniegts 50 tūkstošu cilvēku parakstīts aicinājums, kurā lūgts Volgogradu pārdēvēt par Staļingradu, informē ziņu aģentūra “Interfax”.

Parakstus esot vākuši Krievijas pilsoņu arodbiedrība un kompartijas aktīvisti. Kā pastāstīja arodbiedrības pārstāve Darja Dedova, iniciatīvas organizētāju rīcībā ir vēl daudzi citu reģionu pilsoņu paraksti, kas nav laikus sasnieguši organizatorus. Vienlaikus Valsts domes deputāte komuniste Aļevtina Aparina laikrakstam “Argumenti i Fakti” paziņojusi, ka prezidentam iesniegti 100 tūkstoši parakstu.
Volgogradas pārdēvēšanas akcija sākās 2012. gada oktobrī. Kompartija un Krievijas pilsoņu arodbiedrība aicinājusi atjaunot Volgogradas agrāko nosaukumu līdz Staļingradas kaujas jubilejai, kas tiks atzīmēta 2013. gada 2. februārī. Paraksti tika vākti kā pašā Volgogradā, tā arī Maskavā un Sanktpēterburgā.
Pilsēta, kas 1589. gadā Volgas lejtecē tika dibināta kā Caricina, padomju tirāna vārdu ieguva 1925. gadā. 1961. gadā tā tika pie sava pašreizējā – Volgogradas – vārda.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+