Pasaulē
Eiropa

Putinam Parīzē bijusi īsa saruna ar Trampu0


ASV prezidents Donalds Tramps un Krievija prezidents Vladimirs Putins sasveicinās Parīzes Miera forumā, 11.11.2018.
ASV prezidents Donalds Tramps un Krievija prezidents Vladimirs Putins sasveicinās Parīzes Miera forumā, 11.11.2018.
Foto: LETA/AFP

Krievijas prezidents Vladimirs Putins žurnālistiem sacījis, ka viņam svētdien Parīzē bijusi īsa saruna ar ASV prezidentu Donaldu Trampu, kuru viņš raksturoja kā labu.

Putins, Tramps un desmitiem citu līderu svētdien Parīzē piedalījās ceremonijā par godu Pirmā pasaules kara beigu simtgadei.

Atbildot uz žurnālistu jautājumu, vai viņam izdevies aprunāties ar Trampu, Putins sacīja: “Jā.” Jautāts, kā saruna norisinājusies, Krievijas prezidents atbildēja: “Labi.”

Pēc Francijas prezidenta Emanuela Makrona biroja sniegtajām ziņām, abiem līderiem arī bijusi plaša diskusija pusdienās pēc piemiņas pasākuma.

Diskusijā iesaistījies arī Makrons un Vācijas kanclere Angela Merkele.

Apspriesti tādi jautājumi kā situācija Tuvajos Austrumos, sevišķi Sīrijā, Irānā un Saūda Arābijā, kā arī Ziemeļkoreja.

Baltā nama preses sekretāre Sāra Sandersa sacīja, ka Tramps pusdienojis kopā ar citiem līderiem, tostarp Putinu, Makronu un Merkeli un viņiem bijusi “ļoti laba un produktīva diskusija”.

“Līderi apsprieda dažādus jautājumus, tostarp INFT (Līgumu par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju), Sīriju, tirdzniecību, situāciju Saūda Arābijā, sankcijas, Afganistānu, Ķīnu un Ziemeļkoreju,” sacīja Sandersa.

Tramps 20.oktobrī paziņoja, ka ASV izstāsies no INFT, ko 1987.gadā Vašingtonā parakstīja toreizējais ASV prezidents Ronalds Reigans un Padomju Savienības līderis Mihails Gorbačovs. ASV uzskata, ka Krievija ir pārkāpusi šo līgumu, izstrādājot spārnoto raķeti 9M729.

Oktobrī izskanēja ziņas, ka Parīzē 11.novembrī varētu notikt Trampa un Putina samits, bet vēlāk šī ideja tika atmesta Francijas iebildumu dēļ.

Saistītie raksti

Kremlis skaidroja, ka abu līderu pilnformāta samits novērstu uzmanību no Pirmā pasaules kara beigu simtgades sarīkojumiem, tādēļ Francija pret to iebildusi.

Putins svētdien intervijā telekanālam RT Francijā apliecināja, ka šī iemesla dēļ viņi ar Trampu izlēmuši nerīkot atsevišķu tikšanos Parīzē.

Abi līderi plāno mēneša beigās tikties G20 samitā Buenosairesā, paziņoja Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs.

LA.lv