Pasaulē

Putins aicina pasauli sadarboties ar Trampu klimata jautājumā 16

Foto – AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien aicinājis pasauli sadarboties ar ASV prezidentu Donaldu Trampu klimata jautājumā, uzsverot, ka netiesā Trampu par ASV izstāšanos no ANO Parīzes klimata līguma.

“Par to nevajadzētu celt troksni, bet vajadzētu radīt apstākļus kopīgam darbam,” Sanktpēterburgas starptautiskajā ekonomikas forumā sacīja Putins.

Viņš piebilda, ka Tramps ir paudis vēlmi panākt jaunu globālu vienošanos par klimata izmaiņām.

“Ja šāds milzīgs [siltumnīcefekta gāzu] emitētājs nesadarbosies pilnībā, tad šajā jomā nebūs iespējams panākt nekādu vienošanos,” sacīja Putins.

Kremļa saimnieks sacīja, ka, viņaprāt, ASV bija iespējams neizstāties no Parīzes vienošanās, jo tā ir kā ietvars, un ir iespējams mainīt ASV saistības šī ietvara robežās.

“Bet, kas pateikts, pateikts. Un mums jādomā, ko darīt tālāk,” sacīja Putins.

Citi pasaules līderi kritizēja Trampa lēmumu, solot aizstāvēt Parīzes vienošanos, ko uzskata par būtisku mūsu planētas nākotnei.

Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien solīja “rīkoties izlēmīgāk nekā jebkad agrāk”, lai aizsargātu “mūsu Māti Zemi” pret klimata izmaiņām.

Kā jau vēstīts, Tramps ceturtdien paziņoja, ka ASV izstāsies no ANO Parīzes klimata līguma un mēģinās sarunās panākt jaunu globālu vienošanos par klimata izmaiņām.

Parīzē 2015.gadā panāktā vienošanās aicina nodrošināt, lai globālā sasilšana nepārsniegtu divus grādus pēc Celsija skalas salīdzinājumā ar līmeni, kāds bija pirms rūpnieciskās revolūcijas. Divi grādi ir slieksnis, kuru pārkāpjot, kā uzskata zinātnieki, globālās sasilšanas visnegatīvākās sekas kļūs nenovēršamas.

Republikāņu pretestības dēļ ASV Senāts neapstiprināja Parīzes klimata vienošanos, tādēļ tai ASV nav tiesiski saistoša līguma spēks, un Vašingtona var salīdzinoši viegli no tās atteikties.

Saistītie raksti
LA.lv