×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. novembris, 2015
Drukāt

Putins apdedzinājies Turcijā (3)

Foto - Sputnik/LETAFoto - Sputnik/LETA

Maskavā pie Turcijas vēstniecības protestētājs tur plakātu ar uzrakstu: "Nebraukšu uz Turciju."

Krievijas prezidenta paziņojums, ka Turcija Krievijai “iedūrusi dunci mugurā”, Krievijas palielināta militārā klātbūtne Sīrijā, demostrantu mesti akmeņi un olas Turcijas vēstniecības ēkas Maskavā logos, Krievijas ārlietu ministra aicinājumi Krievijas pilsoņiem atturēties no ceļojumiem uz Turciju – tās ir tikai dažas epizodes pēc nopienā otrdienas trieciena Turcijas un Krievijas attiecībās, kad Turcijas gaisa spēki pie Sīrijas robežas notrieca Krievijas kara lidmašīnu, kura pārkāpusi Turcijas robežu. “Šis incidents palielina kopējo spriedzi NATO un Krievijas attiecībās,” vakar LTV atzina Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Pēc ministra domām, Latvijai kā NATO dalībvalstij ir jāsolidarizējas ar Turciju, taču viņš gribētu redzēt, ka Turcija un Krievija sēžas pie sarunu galda, lai pārrunātu notikušo. Rinkēvičs atgādināja, ka Turcija jau vairākas reizes bija brīdinājusi Krieviju par gaisa telpas pārkāpumiem un tai ir tiesības aizsargāt savu gaisa telpu. Krievijas puses rīcība, vienpusēji rīkojot uzlidojumus pozīcijām Sīrijā, būtībā provocēja šādu rīcību, uzskata politiķis. Ministrs tomēr nedomā, ka notikušais būtu pamats krist histērijā un “zīmēt fantastiskus nākotnes scenārijus”.

Arī Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis LNT vakar uzsvēra, ka NATO valstis ir solidāras un ka Turcijai bija tiesības aizsargāt savu gaisa telpu. Esot daudz pierādījumu par Turcijas teritorijas pārkāpšanu, ko veikuši Krievijas gaisa spēki. Analizējot šo incidentu, Bergmanis arī vilka paralēles ar to, kas regulāri notiek Latvijas robežu tuvumā, kad tām pietuvojas Krievijas kara lidmašīnas, kurām nav ieslēgti atbildētāji un kuras lido bez iesniegta lidojuma plāna. Turcijas piemērs tikai apliecina šādas situācijas nopietnību.

“Mēs jau brīdinājām Krieviju!” intervijā “LA” saka Turcijas vēstnieks Latvijā Hairi Harets Jalavs. “Mēs Krieviju neuzskatām par ienaidnieku, tomēr mums ir ļoti skaidri noteikumi. Kad viņi darbojas zonā, kas ir tuvu Turcijas robežai, viņiem jāņem vērā mūsu noteikumi. Mēs nevēlamies, lai mūsu robežas pārkāpj Krievijas iznīcinātāji. Tāpat kā nevēlamies, lai tie bombardētu civiliedzīvotājus Sīrijā. Ja Krievijas agresija pret Alepo un Sīrijas ziemeļu daļas iedzīvotājiem turpināsies, mēs sastapsimies ar vēl vienu bēgļu krīzi. Būtiski ir panākt, lai krievi maina savu rīcību.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Robežu neaizskaramību, manuprāt,neapspriež pie kafijas galda,kā to iesaka mūsu ārlietu speciālists.Šādu ieteikumu vietā labāk būtu pastāstījis,kā beidzās incidents ar divu izlūku pārkāpšanu žogam Ādažu kara bāzē.Cik gadiņus nopelnīja viņu izpalīgs Latvijas pusē?

  2. Turcija ir liela valsts, lai pati izlemtu, ar ko runāt vai nerunāt un kā rīkoties, ja tiek pārkāpta valsts robeža.
    Tāpēc Rinkēviča pamācības turkiem te ir pilnīgi nevietā. Lai viņš vairāk domā, ko darīt gadījumā, ja krievi pārkāps Latvijas robežu, jo līdzīgus gadījumus var redzēt tepat.

  3. Putins ar savu specoperāciju apgāja Izraēlas protestu piegādāt Sīrijai SS-300, pat ievedot jaunāku modeli SS-400!

Draugiem Facebook Twitter Google+