×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
24. oktobris, 2014
Drukāt

Putins apsūdz ASV starptautisko attiecību sistēmas sagraušanā (7)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV pasludināja sevi par Aukstā kara uzvarētāju un gatavojās pakārtot visu pasauli zem sevis, bet pēc tam vienkārši “savārīja ziepes” starptautiskajās attiecībās, piektdien paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

“Radās iespaids, ka tā dēvētie uzvarētāji Aukstajā karā nolēma pārkārtot visu pasauli tikai zem sevis, zem savām interesēm. Un ja iedibinājusies starptautisko attiecību, starptautisko tiesību sistēma, svaru un atsvaru sistēma traucēja, tad to tūlīt pasludināja par nekam nederīgu, novecojušu, kura nekavējoties jānojauc,” Valdajas Starptautiskā diskusiju kluba sanāksmē paziņoja Putins. “Tā uzvedas jaunbagātnieki, kuriem pēkšņi uzgāzusies milzu bagātība – pasaules vadība. Un tā vietā, lai to prātīgi, akurāti izmantotu, tostarp arī, protams, savā labā, vienkārši savārīja ziepes.”

Kā norādīja Putins, Aukstais karš ir beidzies, taču nav noslēdzies ar miera noslēgšanu – saprotamu un caurredzamu vienošanos par jauniem noteikumiem un standartiem.

Pēc viņa teiktā, svaru un atsvaru mehānismu, kuru ar lielām pūlēm veidoja starptautiskā sabiedrība iepriekšējās desmitgadēs, nedrīkstēja lauzt, neko neradot tā vietā. Vajadzēja veikt saprātīgu rekonstrukciju, starptautisko attiecību sistēmu piemērot jaunajai realitātei. Citādi nepaliktu citi instrumenti kā vien rupjš spēks, paziņoja Putins.

ASV, “pasludinot sevi par uzvarētāju Aukstajā karā, pašpārliecināti nodomāja, ka pēc tā vienkārši nav vajadzības”. “Tā vietā, lai radītu jaunu spēku līdzsvaru, kas ir nepieciešams nosacījums kartībai un stabilitātei, gluži pretēji tika sperti soļi, kas noveda pie krasas nelīdzsvarotības pasliktināšanās,” pavēstīja Putins.

“Pasaules politikā sākās divdomība un noklusēšana. Starptautiskā nihilisma spiediena dēļ soli pa solim savas pozīcijas atdeva starptautiskās tiesības. Objektivitāte un taisnīgums tika upurēts par labu politiskajai lietderībai. Juridiskās normas tika aizvietotas ar patvaļīgu interpretāciju un sagrozītiem vērtējumiem. Turklāt totālā kontrole pār globālajiem medijiem ļāva pēc vajadzības baltu pasludināt par melnu, bet melnu – par baltu,” norādīja Kremļa saimnieks.

Viņš gan piebilda, ka neuzskata ASV par draudu Krievijai, taču uzsvēra, ka ir pārliecināts par amerikāņu valdošo aprindu maldīgumu. “Esmu pārliecināts, ka tas ir pretrunā arī mūsu interesēm, grauj uzticību Savienotajām Valstīm un šādā ziņā zināmu kaitējumu nodara arī Savienotajām Valstīm,” sacīja Putins.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Putins sevi neredz un nedzird,citus nomelnot cenšas.Putina vārdi nesaskan ar darbību,runā vienu,bet dara pretējo….

  2. Pūķins apsūdz, Pūķins draud, Pūķins melo … Kad krievi to Pūķinu iebāzīs mistkastē?

  3. Putins skaidri pateicis, ka vēlās ievest tādu pašu “pasaules kārtību”, kāda ir bijusi 39.-40. gados Staļinam ar Hitleri, proti, sanāks dažas lielvalstis un sadalīs ietekmes zonas. Un tad savā zonā Putins varēs darīt visu, ko tik uzskata par vajadzīgu: gribēs ievadīs kara spēku un apspiedīs, vajadzēs – izveidos sev paklausīgu valdību un neviens nedrīkstēs iejaukties. Tas ir kaut kas, pavisam cits, tam kas šodien ir izveidojies. Ukraīnai šodien nav ne ar vienu jāsaskaņo, kādus līgumus slēgt vai kā veidot valsti. Ja viņa to dara, tad tā ir viņas pašas brīva izvēle un neviens nedrīks aizrādīt vai izrādīt apvainošanos! Šāds Putina viedoklis pat Krieviā šodien neiet cauri, jo visi vel atcerās pie kā tas ir novedis.

    • Atver acis-tā jau ir realitāte. Notiek pasaules dalīšana. Un par ietekmes zonām-vai Latvijā t.s. ģenprokurors neskrēja ar atskaitēm uz ASV vēstniecību? kas dod atļauju apstiprināt vēstniekus,aizsardzības un ārlietu ministrus,Krievija? Pamosties, pie mums jau sen komandē amīši.

  4. Ļeņingradā perkama šokolāde ar jauno Krievijas karti 2015 gadā – tur Austrumeiropa un ari Skandināvija Krievijas zīmē. nav aizmirsta arī Kazahstana un pat Aļaska. Merkeles – Putina sarunas laikam sāk strādāt?
    Ja jau tā ir taisnība un pat uz šokolādēm zīmē jauno Krievijas karti, kas paliek? Paliek jau tikai ASV un Obama…Rietumeiropa jau lakam Austrumeiropu ir nospēlējuši, ja tā var atļauties pat atdot Skandināviju?

  5. Kāds sakars ukraiņu vēlmei dzīvot savā valsti, par ko viņi cīnās jau simtiem gadu un ASV “šķībo politiku”? Kāpēc labs Putins neatbalsta Ukraīnu šajos centienos, bet ar visiem spēkiem cenšās iznīcināt to? Skaidrs, ka liela daļa bijušo PSRS koloniju cenšās izsprukt no kremļa ietekmes un mazina tā ienākumus. Agrāk vai vēlāk tas vienalga notiksies un tas ir likumīgi un pareizi, to nav jāapspriež Putinam ar Obamu. Bet tas nepatīk Krievijai jo tad viņa pat sapņot nevar par ļīdzvērtīga ASV partnera lomu. Jebkurā gadījumā mums situāciju jāvērtē no Latvijas interešu viedokļa. Šodien mums ir izdevīgi, lai Krievijas ietekme mazinātos un tautām būtu brīvas izvēles iespējas. Tas pats ir vajadzīgs Belarusj, Kazahstānam, Moldovai un daudziem citiem. Parejais viss ir retorisks, cik daiļrunīgs kurš ir un cik skaisti pateiks.

Draugiem Facebook Twitter Google+