×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
5. decembris, 2014
Drukāt

Putins apsūdz Rietumus Krievijas graušanā (13)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ikgadējā ziņojumā par stāvokli valstī Krievijas prezidents Vladimirs Putins, vakar Kremlī uzrunājot abu parlamenta palātu deputātus, valdības locekļus un uzaicinātos Krievijas elites pārstāvjus, paziņoja, ka Rietumi Krimas aneksiju un iebrukumu Ukrainā izmantojuši vienīgi kā iemeslu, lai vērstu pret Maskavu sankcijas, mudinot Krievijas iedzīvotājus būt gataviem grūtiem laikiem un vairāk paļauties uz sevi.

Krievija nesaraušot attiecības ar Rietumiem

“Ik reizi, kad, pēc kāda domām, Krievija kļūst pārāk stipra, neatkarīga, nekavējoties tiek piemēroti šie instrumenti (sankcijas),” apgalvoja Kremļa saimnieks. Rietumi “būtu izmantojuši kādu citu attaisnojumu, lai iegrožotu Krievijas pieaugošās iespējas”, ja pie rokas negadītos situācija Ukrainā, piebilda Putins. Viņš apgalvoja, ka pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados Rietumi mēģinājuši sagraut Krieviju “pēc Dienvidslāvijas scenārija”. Krievijas vadonis brīdināja, ka pret Krieviju vērstajām ekonomiskajām sankcijām un asajai kritikai būšot pretējs efekts tam, ko gribēja panākt Rietumi. “Dažas Eiropas valstis nacionālo lepnumu uzskata par greznību, bet Krievijai tā ir nepieciešamība,” apgalvoja Putins, piebilstot, ka ir bezjēdzīgi lietot draudus, runājot ar Krieviju.

Tajā pašā laikā viņš ciniski paziņoja, ka Krievija ievērojot Ukrainas suverenitāti. Krimas pievienošana, kā kārtējo reizi apgalvoja Krievijas vadonis, esot notikusi pilnīgā saskaņā ar starptautiskajām tiesībām, un Maskava negrasoties piekāpties Rietumu spiedienam šajā jautājumā. Vienlaikus Putins uzsvēra, ka Krievija nesaraušot savas attiecības ar Rietumiem. “Nekādos apstākļos mēs negatavojamies sašaurināt savas attiecības ar Eiropu un Ameriku. Vienlaikus mēs atdzīvināsim un paplašināsim tradicionālās attiecības ar Amerikas kontinenta dienvidiem, turpināsim sadarbību ar Āfriku, ar Tuvo Austrumu valstīm,” sacīja prezidents.

Aizstāv Krimas aneksiju

Putins nikni un uzbrūkoši apsūdzēja Rietumus “gadu desmitiem, ja ne gadsimtiem ilgušos centienos savaldīt un graut Krieviju,” raksta britu avīze “The Guardian”.

Pirms viņa runas analītiķi minēja, vai prezidents ieturēs samierniecisku toni ziņojumā par valsts stāvokli, jo rubļa vērtība dramatiski kritusies un visa veida sakari ar Rietumiem apsīkuši Kremļa agresijas dēļ Ukrainā. Taču Putins dedzīgi aizstāvēja Krievijas veikto Krimas aneksiju, nodēvējot to par “vēsturisku atkalapvienošanos” ar apgabalu, kas Krievijai esot tikpat svarīgs kā Tempļa kalns Jeruzalemei. Putins atkal nodēvēja notikumus Kijevā par “apvērsumu” un paziņoja, ka Krievija apliecinājusi, ka iestāsies par “patiesību un taisnīgumu”, aizstāvot savus tautiešus. Putins atkārtoti noliedza daudzos pierādījumus par Krievijas armijas aktīvo iejaukšanos notikumos Ukrainā, kas pamudināja Rietumus noteikt ekonomiskās sankcijas.

Piedāvā amnestiju atgrieztam ārzonu kapitālam

Prezidents solīja atvieglot noteikumus mazo uzņēmumu darbībai, lai atsvabinātu viņus no korumpētu ierēdņu patvaļas, un amnestēt uzņēmējus, kas atgrieztu Krievijā savulaik uz Rietumiem pārskaitīto potenciāli netīro naudu. Analītiķi atzīmē, ka tikai šogad no Krievijas uz ārzonu bankām aizpludināti aptuveni simt miljardu dolāru. “Es piedāvāju pilnīgu amnestiju kapitālam, kas tiek atgriezts Krievijā,” teica Putins. “Tas nozīmē, ka, uzņēmējiem legalizējot savus ienākumus, viņi saņem garantiju, ka nodokļu inspektori un likumsargi viņiem neuzdos jautājumus par viņu naudas izcelsmi,” ārzonās nobēdzinātā kapitāla īpašniekus drošināja prezidents. Viņš solīja noteikt moratoriju nodokļu paaugstināšanai četrus gadus, kā arī paziņoja, ka nākamajos trīs gados Krievijai ir nepieciešams samazināt budžeta izdevumus vismaz par pieciem procentiem gadā. Putins pieprasīja, lai Krievijas centrālā banka un valdība īsteno stingrus pasākumus, lai apturētu spekulācijas ar rubli, kura vērtība šonedēļ piedzīvojusi kārtējo kritumu.

Runas nobeigumā Putins optimistiski paziņoja, ka Rietumu ekonomiskās sankcijas varētu veicināt pašmāju saimniecības augsmi. “Grūtības, kas mums jāpārvar, dod mums arī jaunas iespējas. Mēs esam gatavi atbildēt uz jebkuru izaicinājumu un gūt uzvaru,” apgalvoja Krievijas prezidents. Viņa runu vairākkārt pārtrauca aplausi, taču zālē sēdošo Kremļa iecelto apgabalu gubernatoru un valdošās partijas “Vienotā Krievija” domes deputātu entuziasms šķita remdenāks nekā citus gadus, jo Krievijas ekonomiku satricinājušas Rietumu ieviestās sankcijas, kā arī naftas cenu kritums pasaules tirgū, atzīmē raidsabiedrība BBC.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. puus miglu aciis savai neapteestai un neskolotai tautai.lopu baru vieglaak vadiit.nezdevusais aburta auglis.

 2. tu esi vienkārši slima .Lai tad ASV visus savus štatus palaiž pa vējam…bet redz ne…diskriminācija attiecībā uz vietējiem iedzīvotājiem nēģeriem briesmīga.Nemiernieku dumpji pa visu ameriku,tikai pa LTV nekad neparāda kas tur notiek.

  • ASV štati nav iekarotas tautas, un neviens viņas ar varu kopā nesatura. Nēģeri var dumpoties un aizstāvēt savas tiesības, bet ja kāda no apspiestajām tautām Krievu impērijā sāks dumpoties, kā piemēram čečeņi, dumpinieki bez ceremonijām tiks nošauti. Neskaties melīgo “Krievija šodien”, ja gribi uzzināt faktus.

  • Tas laikam citēts no Putina kanāliem. Normāls cilvēks uz šādiem murgiem nav spējīgs.

 3. Tā nav nekāda Krievija, tā ir Ļaunuma Impērija PSRS 2, drauds visai Civilizētajai Pasaulei.

 4. Nu kkaa interesanti sanaak … atgaadina seetas puikas kashkji, kas par kko apvainojies uz paareejiem jo tie ar vinju negrib speeleeties … Tik tagad jaaciesh visiem citiem tikai ne tam, kas to apgalvo … Pats kur savu pikji tur, ko ieraavis naasiis ??? Krievijaa vai tomeer rietumuvalstiis ???

 5. Putlers tiešām teica : “Krimas aneksiju un iebrukumu Ukrainā “,tad kā kvalificēt viņa liegšanos,ka Ukrainā nav Krievijas karaspēka?Nezin ko tagad teiks Putlera fani?

 6. Nu kādas glupības !Rietumi aizvāc savu naudu/ bankās/ ,savus produktus,savu tehniku utt.Nu taču Krievija vareni proponēja,ka saražos visu patši.Žirinovskis draudēja Makdonaldus izmest u.c.Ja jau krievu pasaule lai arī iztiek paši ar visu savu.Bet viņi taču brauc atpūsties uz civilizēto Jevropu un arī bērni tur mācās,sievas iepērkas.Un cik tad krieviņu brauc ar Ladakaļina”?Ak Dievs un ja vēl nepirktu naftu un gāzi rietumi nu pilnīgs krahs Krievijā!Sargūs paši bez aprietiem Rietumiem,jo dzīvo tikai uz naftas un gāzes naudas.Mums to nav,bet dzīvojam cepuri kuldami un vēl pievilinam bagātos krievus!Bija dzelzs priekškars Rietumi zēla,bet PSRS — SABRUKA !!Sabruks bez Rietumiem arī KF !!

 7. KRIEVIJA RUNAA VIENU DARA CITU,NU TAKAA CIGAANS.PLJUTENS TAUATAI STAASTA PASAKAS UN NESKOLOTAA TAUTA TIC.SKOLOTIE JAU TIKAI SMEJAS ,BET TELU BARS TIC ,MAZAJAM KRUPIM ,KA TAS REIZ ATNESIIS LAIMI.NABADZIIBU UN UTIS VINS ATNESIIS NEKO CITU.

 8. ak, tad brūk gan, pie darba slepkavām iet negribas

 9. Vam, Kisa, pora ļečitsa eļektričestvom!

 10. KO TU MOPSI GRIBEJI ,LAI TEV SIT UZ PLECA UN SLAVE KA TU MERGLI LIEN CITA ZEME UN NOGALINI CILVEKUS,,,,KAPEC TU NESAUC TOS SAVUS KRIEVVALODIGOS UZ MATUSKU ROGINU

 11. Kamēr nebūs atdota brīvība Baškīrijai, Čečenijai, Ingušetijai, Dagestānai, Čuvašijai, Kabardijai, Kalmikijai, Karēlijai, Čerkesijai, Jakutijai (Sahai), Mari EL, Mordovijai, Osetijai, Tatārstanai, Udmurtijai un citām krievu kolonijām, tikmēr krievi paši nekad nebūs brīvi.

Draugiem Facebook Twitter Google+