×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
7. marts, 2017
Drukāt

Putins apžēlo par “valsts nodevību” notiesāto Soču pārdevēju

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins apžēlojis par valsts nodevību notiesāto Soču pārdevēju, kas savulaik bija sūtījusi telefona īsziņas par karaspēka pārvietošanos netālu no Gruzijas separātiskā reģiona.

Kremlis otrdien publicējis Putina rīkojumu par 46 gadus vecās Oksanas Sevastidi apžēlošanu humānu apsvērumu dēļ.

Soču pārdevējai 2016.gadā tika piespriesti septiņi gadi cietumā par to, ka viņa 2008.gadā kādam savam paziņam Gruzijā nosūtījusi divas īsziņas par Krievijas armijas pārvietošanos netālu no Gruzijas separātiskā Abhāzijas reģiona pāris mēnešus pirms Krievijas-Gruzijas kara izraisīšanās.

Soči atrodas dažus kilometrus no Krievijas-Gruzijas robežas.

Sevastidi ir jau trešais pēdējo nedēļu laikā atbrīvotais cilvēks, kuru notiesāšana sabiedrībā bija izraisījusi plašu rezonansi.

Pirmdien no ieslodzījuma tika atbrīvota bērnudārza apkopēja, kas bija notiesāta par “pornogrāfijas izplatīšanu”. Viņas “noziegums” bija video republicēšana sociālajos medijos, kurā redzama ņirgāšanās par kādu bērnu. Tiesa atcēla viņai piespriesto spriedumu nozieguma sastāva trūkuma dēļ. Pagājušajā mēnesī no ieslodzījuma tika atbrīvots opozīcijas aktīvists, pēc tam kad Augstākā tiesa procedūras pārkāpumu dēļ anulēja viņam piespriesto divarpus gadu cietumsodu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+