Pasaulē

Putins: ASV jāsamazina diplomātiskais personāls par 755 cilvēkiem 16

Vladimirs Putins. Foto – AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins svētdien paziņoja, ka ASV nāksies par 755 cilvēkiem samazināt savu diplomātisko personālu Krievijā, tādā veidā atbildot uz jaunajām Vašingtonas sankcijām.

“Vairāk nekā 1000 cilvēki – diplomāti un tehniskais personāls – strādāja un joprojām strādā,” ASV vēstniecībā Maskavā un konsulātos, Putins norādīja intervijā Krievijas telekanālam “Rossija-24”.

“755 cilvēkiem ir jāpārtrauc sava darbība Krievijā,” viņš piebilda.

Putins arī uzsvēra, ka labvēlīgas pārmaiņas ASV un Krievijas attiecībās “tuvākajā laikā” nav gaidāmas.

Jau vēstīts, ka piektdien Maskava pieprasīja ASV samazināt savu diplomātisko personālu Krievijā.

Krievijas Ārlietu ministrija norādīja, ka ASV vēstniecībā Maskavā un ģenerālkonsulātos strādājošā diplomātiskā un tehniskā personāla skaits ir precīzi jāsaskaņo ar Krievijas diplomātiskā un tehniskā personāla skaitu ASV.

Ministrija precizējusi, ka tādējādi ASV diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību kopējais personāls Krievijā nedrīkst pārsniegt 455 cilvēkus.

Šis lēmums ir reakcija uz ASV Senāta piektdien pieņemto sankciju likumprojektu. Baltais nams ir paziņojis, ka ASV prezidents Donalds Tramps to parakstīs.

ASV vēstniecība ar 1.augustu Maskavā nevarēs izmantot līdzšinējās noliktavas telpas, kā arī vēstniecības vasarnīcas Serebrjanijborā.

Reaģējot uz ziņām par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās, Savienoto Valstu prezidenta Baraka Obamas administrācija pērn izraidīja 35 Krievijas amatpersonas, kā arī slēdza divus Krievijas īpašumus, kuri, kā norādīja Obama, izmantoti spiegošanā.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins sākotnēji nekādus pretsoļus nespēra, sakot, ka vēlas redzēt, kāda būs Trampa rīcība, kad viņš būs nonācis Baltajā namā.

Saistītie raksti
LA.lv