×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. novembris, 2012
Drukāt

Putins atlaiž Krievijas aizsardzības ministru

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas prezidents Vladimirs Putins atlaidis aizsardzības ministru Anatoliju Serdjukovu (attēlā) saistībā ar korupcijas skandālu Aizsardzības ministrijai piederošā akciju sabiedrībā.

Serdjukova vietā iecelts Maskavas reģiona gubernators un Putina ilggadīgais sabiedrotais Sergejs Šoigu, kurš no 1994. gada līdz 2012. gadam ieņēma ārkārtas situāciju ministra amatu. Serdjukova atbrīvošana no amata pamatota ar nepieciešamību veikt pamatīgu izmeklēšanu par vērienīgām mahinācijām ar nekustāmajiem īpašumiem Aizsardzības ministrijai piederošajā akciju sabiedrībā “Oboronservis”, kuras darbības jomas aptver kā bruņojuma uzturēšanu, tā lauksaimniecību un izdevējdarbību.

25. oktobrī Krievijas likumsargi veica kratīšanu “Oboronservis” birojos, konfiscēja dokumentus un nopratināja amatpersonas. Saistībā ar mahinācijām “Oboronservis” ir sākta krimināllieta, kurā vārdā nenosauktas amatpersonas tiek turētas aizdomās par īpašumu pārdošanu zem to tirgus vērtības, Krievijas budžetam radot trīs miljardus rubļu (aptuveni 52 miljonus latu) lielus zaudējumus. Serdjukovs jau toreiz tika izsaukts uz tikšanos ar Putinu, kas radīja bažas par viņa nākotni. Ministra atcelšana no amata ir lielākās izmaiņas valdības sastāvā, ko pēc pārvēlēšanas prezidenta amatā uz trešo termiņu veicis Putins.

Serdjukovs aizsardzības ministra amatā tika iecelts 2007. gadā, kļūstot par pirmo civilpersonu šajā postenī kopš 1991. gada. Militāro nopelnu trūkumus un Kremļa atbalstītā, bet nepopulārā armijas reforma, kuras īstenošanai Serdjukovs bija nodevies, apveltījusi viņu ar daudziem ietekmīgiem ienaidniekiem Aizsardzības ministrijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+