×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. jūnijs, 2012
Drukāt

Putins atsakās piekāpties Sīrijas jautājumā

putins13

Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš 1.jūnijā tikās ar Vācijas un Francijas līderiem, atteicies piekāpties Rietumu spiedienam Sīrijas jautājumā.

Kopš pagājušās nedēļas slaktiņa Hulā, kas prasījis vismaz 108 cilvēku dzīvības, gan ASV, gan Lielbritānija pastiprinājušas spiedienu uz Maskavu, lai panāktu stingrāku Krievijas nostāju pret Damasku.

Piektdien ANO Cilvēktiesību padome atbalstīja rezolūciju, kurā Sīrijas režīms tika nosodīts par Hulas slaktiņu, un pieprasīja izmeklēt šo incidentu. Taču Krievija balsoja pret ASV atbalstīto rezolūciju, kārtējo reizi paziņojot, ka tā “nav sabalansēta”. Pret rezolūciju, kuru atbalstīja 41 valsts, balsoja arī Ķīna un Kuba.

Preses konferencē pēc Putina tikšanās ar Fransuā Olandu, jaunievēlētais Francijas prezidents pieprasīja pastiprināt spiedienu uz Damasku, aicinot vērst pret Sīrijas režīmu jaunas sankcijas. Viņš arī uzsvēra, ka vienīgais risinājums ir Sīrijas prezidenta Bašara al Asada atkāpšanās.

Tajā pašā laikā Putins apšaubīja gan jaunu sankciju, gan Asada atkāpšanās lietderību.

“Kāpēc mēs domājam, ka gadījumā, ja gāzīsim pašreizējo vadību, rīt tur iestāsies vispārēja labklājība?” retoriski vaicāja Krievijas līderis. “Kas notiek Lībijā? Kas notiek Irākā? Vai tur kļuvis drošāk? Mēs iesakām vismaz Sīrijā rīkoties uzmanīgāk, līdzsvarotāk.” Putins uzsvēra, ka galvenais ir novērst sliktāko scenāriju – pilsoņkaru.

Tikmēr ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone, uzturoties Oslo, piektdien asi kritizēja Putinu, norādot, ka Krievija joprojām pārdot Sīrijai bruņojumu, kas stiprina Asada režīmu.

Vēl ceturtdien rietumvalstu amatpersonas apstiprināja, ka Tartūsas ostā pagājušajā nedēļā ienācis Krievijas kravas kuģis ar smago bruņojumu.

Neskatoties uz to, Putins uzstāja, ka Maskava Damaskai nepiegādājot bruņojumu, kas varētu tikt izmantots iekšējā konfliktā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+