×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. jūlijs, 2014
Drukāt

Putins cenšas nostiprināt Maskavas ietekmi Latīņamerikā (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš uzsācis tūri Latīņamerikā, cenšoties stiprināt Maskavas ietekmi šajā reģionā, pēc komunistiskās Kubas apmeklējuma piektdien, 11.jūlijā, negaidīti ieradies arī Nikaragvā.

Putins, turpinot savus centienus radīt multipolāru pasauli, apmeklēs arī Argentīnu, kā arī Brazīliju, kur plānots BRICS samits.

Nikaragvā Putinu sagaidīja prezidents Daniels Ortega, kas pārstāv sandinistu kustību, kuras kreisi radikālo režīmu pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados aktīvi atbalstīja toreizējā PSRS.

Putins sagaidīšanas ceremonijas laikā paziņoja, ka Krievija ir apņēmusies turpināt attīstīt abu valstu ekonomiskās attiecības.

Jau pirms savas vizītes Kremļa saimnieks paziņojis, ka Maskava ir ieinteresēta Latīņamerikas naftas un boksītu resursos un ir gatava palielināt savus ieguldījumus šajā reģionā, kā arī aktivizēt tirdzniecību ar reģiona valstīm.

Analītiķi norāda, ka vienlaikus Putins savu vīzīti cenšas izmantot, lai ieriebtu Eiropas Savienībai (ES) un ASV, ar kurām Maskavas attiecības strauji pasliktinājušās, pateicoties Krievijas agresijai pret Ukrainu.

Havanas apmeklējuma laikā tika parakstīts aptuveni ducis divpusēju līgumu, tostarp par Krievijas līdzdalību komunistu pārvaldītās salas piekrastes naftas iegulu izpētē, par starptautiskā aviotransporta mezgla izveidi Kubā un par divu Kubas termoelektrostaciju būves finansējumu.

Vēl pirms Putina Latīņamerikas vizītes Maskava norakstīja 90% no 30 miljardu ASV dolāru lielā Kubas parāda, kas izveidojies vēl PSRS laikā, kad Karību salas komunistiskā režīma ekonomika atradās pilnīgā atkarībā no toreizējās totalitārās impērijas.

Havana no savas puses izteikusi pilnīgu atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pareģojumi par Krieviju no rīdzinieka Andreja Čanguļa atmiņām. Tie bija publicēti avīzē Nacionālā Neatkarība 1993.gada 7. – 13.aprīlī. Vēlāk šis raksts iekļauts grāmatā par Eiženu Finku, taču no tā izņemtas šī un vēl divas citas vietas. Citēju: „Finks vairākkārt runāja tieši par Krievijas nākotni. Reiz viņš teica: „Kā reiz sabruka cariskā Krievija, tā sabruks komunistu Krievija. Tas tāpēc, ka krievs vienmēr bijis tautu slepkava un zaglis. Ļaunums vienmēr nāk darītājam atpakaļ. Tu to piedzīvosi un redzēsi. Krievu komunisms ir iznīcinājis miljoniem nevainīgu cilvēku, un visa pasaule runās, cik milzīgi šie upuri bijuši.” Vēl citreiz Finks teicis: „Tu pats redzēsi – varenā Krievija sabruks kā kāršu namiņš. Tautas, kas tajā un ap to dzīvo, tikko tiks brīvas, tā saplēsīs Krieviju gabalos! Tautas, kas bijušas zem Krievijas jūga, kolīdz tās mazliet nostiprinās pašas savu iekšējo varu, trieks krievus ārā no savām zemēm. Un viņi to būs pelnījuši. Pēdējās Krievijas robežas es redzu tikai ap Maskavu, Ļeņingradu un Baltkrieviju. Tur paliks visi lielie mahinatori, kuri negribēs strādāt, un viņi kļūs pēdējie nabagi. Tad, meklējot labāku dzīvi, krievu tauta izklīdīs pa visu pasauli.” Cits Finka citāts: „Es redzu, ka Maskava nogrims… Būs milzīgs sprādziens, kas satricinās visu Krieviju. Miljoniem cilvēku ies bojā…” Avots – kopets kkur spokos

Draugiem Facebook Twitter Google+