×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
8. janvāris, 2017
Drukāt

Putins cenšoties ietekmēt situāciju Eiropā “uz pilnu banku” (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Iļja Jašins Rīgā interesentus iepazīstināja ar ziņojumu "Nacionālās drošības drauds", kas veltīts Čečenijas līderim Ramzanam Kadirovam.

Pašreizējā Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīmam ir izsmeļamas izturības un ekonomisko iespēju rezerves, kas tuvojas beigām, bet līdz tam viņš cenšoties ietekmēt situāciju Eiropā “uz pilnu banku”, populistu vidū meklējot sev lojālus politiķus un valdības, uzskata Krievijas opozīcijas politiķis Iļja Jašins.

Jašins intervija aģentūrai LETA sacīja: “Nav palicis pārāk daudz laika, tāpēc jāpaspēj pārformatēt attiecības ar Rietumvalstīm, pirmkārt, ar Eiropas valstīm. Tam ir nepieciešams nodrošināt, lai pie varas nonāktu Putinam lojāli politiķi un lojālas valdības. Krievijas specdienesti, Krievijas vara, propaganda aktīvi strādā, lai izpildītu šo uzdevumu, turklāt tai ir zināmi sasniegumi.”

Pēc viņa domām, populisti un populistiskās partijas, kas vēl pirms dažiem gadiem tika uztverti kā absolūti margināli, šodien iegūst spēku un ievērojamu pārstāvniecību parlamentos. “Spilgtākais piemērs laikam ir Francija – Francijas galēji labējās Nacionālās frontes līdere Marina Lepēna ir politiķe, kura finansiāli un politiski ir tieši atkarīga no Kremļa, šī ir partija, kas faktiski pa tiešo saņem investīcijas no Krievijas budžeta,” teica Jašins.

Taujāts, vai piekrīt, ka Krievija īsteno informatīvo karu ar noteiktiem politiskiem mērķiem, Jašins atbildēja apstiprinoši, bet mudināja neidentificēt Krieviju ar Putina režīmu. “Man gan nepatīk apzīmējums “Krievija”, jo to dara Kremlis un Putina režīms,” norādīja opozicionārs.

“Vajag, lai pie varas nonāktu nevis populisti, bet atbildīgi politiķi, kuri nespēlēs tā, lai rezultātā pasaule tiktu ievilkta globālā katastrofā. Spriežot pēc tā, kas pašlaik notiek, pasaule ir uz globāla militārā konflikta sliekšņa. Viss ļoti atgādina situācija Pirmā pasaules kara priekšvakarā. Jāatbalsta tie politiķi, kuri saprot savu atbildību un nepieļaus šādu notikumu attīstību,” uzskata Jašins.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. interesanti, patiešām Atbildēt

    nu un – kuras no eiropas un arī visas pasaules valstīm to nedara (t.i. – necenšas ietekmēt starptautisko situāciju savās interesēs), ja vien ir uz to spējīgas?

  2. Situācija atgādina ne to kas bija 1.pasaules kara priekšvakarā,bet gan drīzāk to kas bija 2.pasaules kara sākumā. Diktatoriem,, apetītes,,līdzīgas.Demokrātiski ievēlētais Hitlers ,,glāba,, savus ,,apspiestos ,, tautiešus Sudetijā, Putins grib glābt savus tautiešus valstīs kur valda ,,fašistisks,,režīms kur ,,apspiež,,krievus – vispirms Ukrinā un Baltijas valstīs ,arī Polijā.ASV demokrātiski ievēlētam preizdentam – uzlēcošai zvaigznei Trampam ir spilgti izteiktas aprobežota diktatora pazīmes.Paredzams ka šā brīža divi līdz zobiem bruņoti diktatori ,viens demokrātiski vēlēts ,otrs ,sevi uz mūžu iecēlis, sāks ar savstarpēju draudzību,lai vēlāk ,,saķertos ,, tā kā to darīja iepriekš divi diktatori ,kas atšķīrās tikai ar ūsu garumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+