×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
15. decembris, 2016
Drukāt

No Alepo sākusies cilvēku evakuācija (1)

Autobusi ir gatavi cilvēku evakuācijai.  AFPAutobusi ir gatavi cilvēku evakuācijai. AFP

Krievija no Alepo austrumiem sākusi evakuēt apmēram 5000 kaujinieku un viņu ģimenes, paziņojis Krievijas ģenerālštāba priekšnieks Valērijs Gerasimovs.

Evakuācijas vajadzībām izveidots vairāk nekā 20 kilometrus garš humānais koridors, tostarp “15 kilometrus teritorijās, kuras kontrolē nelikumīgi bruņoti grupējumi”, Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS citē ģenerāļa teikto.

Evakuācijai tiek izmantoti 20 autobusi, desmit ātrās palīdzības automašīnas, kā arī pašu kaujinieku transportlīdzekļi, piebilda Gerasimovs.

Krievijas Aizsardzības ministrija ceturtdien paziņoja, ka tā sadarbībā ar Sīrijas varasiestādēm gatavo Alepo austrumos vēl palikušo nemiernieku evakuāciju.

“Pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina rīkojuma Krievijas pamiera uzraudzības centrs, sadarbojoties ar Sīrijas varasiestādēm, gatavo atlikušo nemiernieku un viņu ģimeņu evakuāciju no Alepo austrumu rajoniem,” teikts ministrijas paziņojumā.

Nemiernieki 20 autobusos un desmit ātrās palīdzības automašīnās tiks nogādāti Sīrijas ziemeļrietumu pilsētas Idlibas virzienā.

Avots Sīrijas armijā iepriekš apliecināja, ka panākta jauna vienošanās par atlikušo nemiernieku evakuāciju no Alepo.

Krievijas Aizsardzības ministrija norādīja, ka Sīrijas varasiestādes sniegušas garantijas tam, ka nemiernieki var droši pamest pilsētu.

Sīrijas valsts televīzija ceturtdien vēstīja, ka plānots evakuēt vismaz 4000 nemiernieku un viņu ģimenes locekļus.

“Visas procedūras viņu evakuācijai ir sagatavotas,” ziņoja televīzija.
Līdzīgai evakuācijai vajadzēja notikt jau trešdienas rītā, tomēr tā tika atlikta, jo nemiernieku uzbrukumu dēļ Sīrijas armija Alepo austrumos atsāka militāro operāciju, skaidroja Krievijas pārstāvji.

Alepo austrumdaļa nemiernieku rokās nonāca 2012.gadā, bet 22.septembrī sākās režīma spēku operācija tās atgūšanai, ko atbalstīja arī Krievijas kara aviācija.

Krievija Rietumu pārmetumus par piedalīšanos Alepo operācijā noraidījusi un uzsver, ka viens no nemiernieku grupējumiem, pret kuriem šajā pilsētā izvērsts uzbrukums, ir ANO teroristu organizāciju sarakstā iekļautais džihādistu grupējums “Al Nusra”.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.

Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 300 000 cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Par ko īsti viņi tur karo un kāpēc slepkavo viens otru? Laikam jau karo karošanas pēc. Ir tādi cilvēki, kuriem tas patīk un viņiem nospļauties, ka daudziem citiem labāk patiktu dzīvot miera apstākļos.

Draugiem Facebook Twitter Google+