×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. marts, 2015
Drukāt

Putins dokumentālā filmā stāsta par Krimas aneksiju (Video) (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins dokumentālā filmā, ar kuru drīzumā gatavojas nākt klajā telekanāls “Rossija 1”, runā par Krimas aneksiju un atklāj, ka Krievijas karavīri bijuši gatavi glābt Ukrainas gāzto prezidentu Viktoru Janukoviču.

Svētdien tika publiskots filmas reklāmas rullītis. Putins tajā atklāj, ka pērn naktī uz 23. februāri ticies ar drošības dienestu vadītājiem, lai apspriestu Janukoviča glābšanu, un sanāksmes beigās paziņojis, ka jāsāk strādāt pie Krimas atgūšanas. “Mēs beidzām aptuveni septiņos no rīta. Kad šķīrāmies, es saviem kolēģiem sacīju: “Mums jāsāk strādāt pie Krimas atgriešanas Krievijā,” paziņo Putins. Četras dienas vēlāk neidentificēti karavīri ieņēma Krimas vietējo parlamentu un deputāti steidzās ievēlēt jaunu valdību. Pēc tam Krievijas parlaments 18. martā ratificēja “līgumu” par Krimas aneksiju, un prezidents Vladimirs Putins parakstīja attiecīgu likumu par Ukrainai piederošās pussalas uzņemšanu Krievijas sastāvā. Starptautiskā sabiedrība asi nosodīja Maskavas rīcību un ir atteikusies atzīt Krimas aneksiju.

Sākotnēji Maskava apgalvoja, ka tā visa bijusi tikai un vienīgā vietējo iedzīvotāju iniciatīva, bet vēlāk atzina, ka militārās operācijas Krimā, kuru rezultātā Ukraina zaudēja kontroli pār pussalu, veikuši Krievijas karavīri. Topošās filmas reklāmas rullītī Putins arī apgalvo, ka Krievijas armija bijusi gatava ar spēku ieiet Doņeckā, lai izvestu no turienes Janukoviču. “Mēs bijām gatavi dabūt viņu laukā no Doņeckas pa zemi, jūru vai gaisu. Tika sagatavoti smagie ieroči, lai izvairītos no pārlieku lielas runāšanas,” norāda Putins.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vienreiz jau Krievija (PSRS) Krimu pievienoja Krievijai. 1944.gadā atbrīvojot to no Krimas tatāriem. Tagad Putins dara to pašu. Krimas tatarus un ukraiņus izdzenot no viņu zemes. Putins Krimā ar savu okupāciju tikai sagrauj ticību krievu taisnīgumam. Austrumprūsija, Kurīļu salas, Dienvidsahalīna, somu zemes pie Sanktpēterburgas un mūsu pašu Abrenes novads ir “lielās krievu tautas” draudzības sekas. Kur palika Tuvas republika. Kas tās par Krievijas vasalvalstīm Abhāzija, Dienvidosetija un Piedņestra. Tagad Krimas republika. Neviena normala pasaules valstu valdība neatbalstīs šos Krievijas satelītus par pastāvīgiem starptautiskiem subjektiem. Krievija piekopj politiku “skaldi un valdi”.

  2. Pūķinam pa purnu ! Atbildēt

    Es neietu to Aģitpropa filmi skatīties pat ja man maksātu.

  3. kremlinu troļļošana kaķim zem astes. cars jūsu veidoto viedokli, par referenduma rezultātiem, ar šo filmu sagrāva.

Draugiem Facebook Twitter Google+