×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. janvāris, 2013
Drukāt

Putins gatavs “konstruktīvām attiecībām” ar Igauniju

Foto - AFPFoto - AFP

Krievija ir gatava attīstīt konstruktīvas attiecības ar Igauniju, balsoties kopīgās interesēs un pozitīvā potenciālā, paziņojis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

“Mēs esam gatavi attīstīt konstruktīvas attiecības ar Igaunijas Republiku, vadoties pēc labu kaimiņattiecību principiem un ņemot vērā viens otra intereses,” sacīja valsts galva. “Mēs esam kaimiņi, mums ir daudz kopīgu interešu. Piedāvājam balstīties tieši šajā pozitīvajā potenciālā.”

Maskavā pozitīvi vērtē sadarbību ar Tallinu, konkrēti – arī jautājumā par robežlīgumu. Igaunijas un Krievijas ārlietu ministri robežlīgumu parakstīja jau 2005. gada maijā. Rīgikogu līgumu ratificēja jau tā paša gada vasarā, taču pievienoja tam preambulu, kurā bija norādīts, ka 1920. gada Tartu Miera līgumā noteikto robežu daļēja grozīšana neietekmē citus jautājumus, kas noteikti šajā līgumā. Nepilnu mēnesi vēlāk Krievija paziņoja, ka atsauc savu parakstu zem robežlīguma, apgalvojot, ka Igaunijas parlamenta pievienotā preambula ļaujot Tallinai izvirzīt pret Maskavu teritoriālas pretenzijas. Savukārt Igaunija ir atkārtoti uzsvērusi, ka tai pret Krieviju nekādu teritoriālo pretenziju nav. Igaunija un Krievija robežlīguma jautājumā turpina oficiālas konsultācijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+