×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
22. decembris, 2016
Drukāt

Putins ierosina stingrākus noteikumus alkoholu saturošu losjonu un citu līdzekļu tirdzniecībai (1)

Foto  Itar-Tass/Scanpix/LETAFoto Itar-Tass/Scanpix/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien devis rīkojumu valdībai līdz nākamā gada jūlijam nākt klajā ar stingrākiem noteikumiem alkoholu saturošu smaržu, losjonu un tīrīšanas līdzekļu ražošanai un pārdošanai.

Jaunie noteikumi attieksies arī uz medikamentiem un veterinārajiem medikamentiem, kas satur alkoholu.

Putins ar šādu iniciatīvu nācis klajā pēc tam, kad Irkutskā, Krievijas Sibīrijas apgabalā, pēc alkoholu saturoša mazgāšanās līdzekļa iedzeršanas dzīvību zaudēja 62 cilvēki.
Vēl 36 cilvēki ievietoti slimnīcā.

Viņi saindējušies ar vannas līdzekli, kas saturēja metanolu. Šķidrums bijis pildīts pudelēs, uz kurām norādīts, ka tas ir vannas līdzeklis ar vilkābeļu smaržu. Uz etiķetes bijis rakstīts, ka tas nav paredzēts iekšķīgai lietošanai.

Prezidents arī pieļāvis iespēju mainīt akcīzes nodokļa tarifus legālajam alkoholam, lai samazinātu pieprasījumu pēc nelegālā alkohola.

Lētas smaržas un sejas losjoni, kas satur alkoholu, pašreiz tiek pārdoti bez ierobežojumiem, kas attiecas uz alkoholiskajiem dzērieniem, un sociāli nelabvēlīgākajā sabiedrības daļā reizēm tiek lietoti alkohola vietā.

Šādi šķidrumi parasti satur etilspirtu, nevis metanolu, kas ir nāvējošs pat ļoti mazās devās.
Saindēšanās ar nelegālo alkoholu Krievijā ir bieža parādība, bet šis ir viens no lielākajiem bojāgājušo skaitiem pēdējos gados.

Saistībā ar Irkutskā notikušo policija aizturējusi 12 cilvēkus par vannas līdzekļa ražošanu un pārdošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Talonus vajag ieviest.

Draugiem Facebook Twitter Google+