Pasaulē

Putins izklāstījis strupceļa iemeslus attiecībās ar ASV 16

Reksa Tilersona un Sergeja Lavrova preses konference. REUTERS/LETA

Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam trešdien tiekoties ar ASV valsts sekretāru Reksu Tilersonu, pozitīvas pārmaiņas Krievijas un ASV attiecībās nav iezīmējušās, ceturtdien apliecināja Kremlis.

Putins Tilersonam izklāstījis savu redzējumu par divpusējo attiecību “strupceļa” iemesliem, sacīja Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs. “Mēs ceram, ka ASV prezidents [Donalds Tramps] uzzinās par šo analīzi,” viņš piebilda.

Tikšanās atspoguļojusi “izpratni, ka ir nepieciešams uzturēt dialogu risinājumu meklēšanai”, skaidroja Putina pārstāvis. Sarunās Trampa un Putina iespējamā tikšanos netika pieminēta, viņš piebilda. Vaicāts, vai tikšanās gaitā iezīmējušās jebkādas pozitīvas pārmaiņas, Peskovs sacīja: “Vēl ir par agru.”

Trampa administrācija pakļauta spiedienam no to cilvēku puses, kas “vēlas nepieļaut, lai tā dziedētu Baraka Obamas administrācijas radītās brūces, un izmanto Krievijas kārti iekšpolitiskajām cīņām”, sacīja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Spriedze ASV un Krievijas attiecībās, ko izraisījušas apsūdzības par Kremļa iejaukšanos Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanās, vēl vairāk saasinājušās pēc ASV 7.aprīļa raķešu trieciena pa Sīrijas gaisa spēku bāzi, kas tika veikts, reaģējot uz 4.aprīļa ķīmisko uzbrukumu Sīrijas nemiernieku kontrolētā pilsētā.

Nemiernieki un ASV uzbrukumā vaino Sīrijas valdību, tomēr Damaska un tās sabiedrotā Maskava apsūdzības noraida.

“Tas ir apkaunojoši, un mēs paužam nožēlu par to, kas notiek, tomēr mēs varam darīt maz ko, kā vienīgi lūgt pamatot šīs apsūdzības ar faktiem,” sacīja ministrs.

“Nav bijis pat viena vienīga fakta, kaut arī, pakļaujoties prezidenta Donalda Trampa pretinieku spiedienam, Baltais nams bijis spiests periodiski nākt klajā ar paziņojumiem, kuros ir nepamatotas apsūdzības pret mums,” skaidroja Lavrovs.

Tomēr ministrs arī mēģināja rast pozitīvu aspektu Tilersona vizītei, sakot, ka tā sekmējusi savstarpējās sapratnes uzlabošanos.

“Rezultātu nebūs drīz,” sacīja Lavrovs. “Bet vismaz mēs vienojāmies uzturēt dialogu vairākos svarīgos jautājumos, arī attiecībā uz problēmām, kuras radījusi iepriekšējā administrācija.”
Publicēta: 13.04.2017 15:58

LA.lv