×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. decembris, 2014
Drukāt

Franks Gordons: Putins izmanto reliģiju impērisma sludināšanai (17)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas ārējā izlūkdienesta vadītājs, bijušais premjerministrs Mihails Fradkovs intervijā aģentūrai “Bloomberg” teica, ka ASV un tās sabiedrotie tiecas gāzt prezidentu Putinu “un panākt valsts vadības maiņu”, šim nolūkam izmantojot ne tikai sankcijas: rietumvalstis organizējušas “koncentrētu uzbrukumu” valsts valūtai rublim un izraisījušas naftas cenu krišanos. Kā sacīt jāsaka, par Putinu jāsāk bažīties: pats izspiedzes šefs atzinis, ka Vladimiru Vladimiroviču iespējams gāzt un “nomainīt valsts vadību”.

Par Putinu jāsāk bažīties arī citā aspektā: 4. decembrī viņš savā vēstījumā Federālajai sapulcei kā apgarots vizionārs pasludinājis: “Krievijai Krima, senā Korsunja, Hersonesa, Sevastopole, iegūst milzīgu civilizatorisku un sakrālu (!) nozīmi – tādu pašu, kāda Tempļa kalnam (Hramovaja gora) Jeruzalemē ir islāmticīgiem un jūdaistiem.”

Te nu patiešām jāizsaucas – vai dieviņ! Atradis ar ko salīdzināt – Tempļa kalns Jeruzalemē taisni tagad kļuvis par mutuļojošu reliģisku kaislību degpunktu: islāmticīgajiem tā ir trešā svētvieta pēc Mekas un Medinas, jo tur pravietis Muhameds uz vienu nakti esot pārcēlies debesīs, kur erceņģelis Džibrils (Gabriēls) viņam nodiktējis Korānu. Tur slejas Al Aksas (Galējā) mošeja un zeltīts kupols sedz vietu, kur atrodoties pasaules stūrakmens. Jūdiem tā ir vieta, kur stāvēja Bībelē pieminētie Pirmais un Otrais dievnams (templis), un tā pakājē saglabājies tā sauktais Raudu mūris – visas pasaules ebreju svētvieta.

Bet ar ko savu auditoriju Kremļa Georgija zālē spējis iepriecināt Putins? Šeit, Krimā, senajā Hersonesā, kristījies kņazs Vladimirs, kurš pēc tam kristījis Krievzemi. Un tālāk nāk galvenā atklāsme: nesenais KGB apakšpulkvedis un bezdievis jeb ateists uzsvēris, ka “kristietība bija tas varenais vienojošais spēks, kas ļāvis iekļaut vienotas krievu nācijas veidošanā un kopīga valstiskuma izveidē visas plašās slāvu pasaules visdažādāko asiņu ciltis un cilšu kopas”. Garš un juceklīgs formulējums, bet būtība, šķiet, ir kails impērisms. Turklāt ar mistisku, pārdabisku auru.

Par Putinu nudien jābrīnās.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Mustafa Džemiļevs igaunijas Radio 4 atgādina: Maskava arī ir ļoti sakrāla vieta Krimas tatāriem, jo hans Devlats Gerajs pēc tās iekarošanas tur izkarināja savu pletni – citiem par biedinājumu.

 2. ko jus tur Latvija ta peraties ka vista pa smiltim.Visi tadi lieli politiki Krievijas jautajumos kluvusi,ka pasmaju idiotismu skaitiet par normu.USA un ES sava pagatne ir bijusi tadi labdari ka Krievija var atpusties. Vini nekad nav karojusi un nekad nav citas tautas iekarojusi ? Svesa aci redziet skabargu,sava aci balki neredzet ir jau slimiba.

  • ASV un ES nekad nav okupējusi Latviju. Krievija gan – okupēja Latviju, pret latviešu tautu veica genocīdu, kas ietvēra fizisku un garīgu iznīcināšanu, un pēc formālās okupācijas beigām Krievija Latvijā atstāja 700 000 krieviski runājošus nacistiskas noslieces okupantus un kolonistus.

  • Kremļa novērotājam Atbildēt

   Šadai lētai propagandai, kādai tu nododies, bija panākumi PSRS laikā kad cilvēki tika turēti tumsībā. Ne vairs šodien. Nepūlies.

 3. Šāda impēriska vāvuļošana, kurai nododas Pūķins ar saviem domu biedriem, bija ļoti izplatīta 19. gadsimtā, kā arī 20. gadsimta sākumā. Dzīvodams pagātnē, Pūķins nodrošina, ka viņa iemīļotā plašā Rossija nekur tālu uz priekšu netiks, salīdzinot ar progresīvajām valstīm. Tāpēc jau arī tā apsēstība ar 1945. gada “uzvaru”, bet uzvara sen vairs siļķi un gurķi uz galda neliks.

 4. dzīvniekiem vajag barvedi

 5. Iekšā tukšums Absolūts

 6. … Vai, vesturi parskatot, tik visa autoritate ka judistiem, ta kristietigajiem, islamiesiem un citiem ideologiem nav atkariga no pasu veikli un viltigi izveleta hronologiska sakumpunkta … !

  … Ari ortodoksiesi, izlietojot vesturiskus piemerus pec vajadzibas, tada zina neatskiras no parejiem ekstremistiem …

 7. Podinjsh sauc katlinju par melnu!

 8. Franks Gordons ir atmodies! :) Atbildēt

  Labrīt, Frank Gordon, pasulē tas jau sen ir zināms! 🙂

 9. Cilvēce pasaulē vārās ,tā līdzinās iespundētai hermētiskā katlā,kuras iekšienē temperatūru ceļ radikāļi,fanātiķi,kas pārstāv dažādas agresīvas reliģijas.50 gadus Krievijā dieva vietā bija Ļeņins un Staļins ,tad zinātniskais komunisms,pēc kura sabrukumu reanimēta pareizticība, kas īsā laikā pacēlās vēl nebijušos augstumos un kļuvusi par iedvesmu impērijas robežu paplašināšanai.Reliģiskās pretstāves finālā izies pareizticība un islamticība, noslaukot vārgo vecmāmiņu Rietumeiropu ar visām viņas pretdabīgām kaitēm.

 10. Vesturiskais mantojums Atbildēt

  Krievu tauta sastav no apburtam dveselem, garigiem zombijiem un Putins ir vinu pasreizejais Saurons.

 11. “kristietība bija tas varenais vienojošais spēks, kas ļāvis iekļaut vienotas krievu nācijas veidošanā un kopīga valstiskuma izveidē visas plašās slāvu pasaules visdažādāko asiņu ciltis un cilšu kopas” -nevis kristietība, bet svešu zemju sagrābšana un sagrābto tautu noziedzīga pārkrievošana vai izkaušana. Kaut kur lasīju, ka ģenētiski lielākā daļa krievu ir pārkrievoti balti, pārkrievoti somugri un pārkrievotas Ziemeļu tautas. T.s. krievi nav Krievijas pirmiedzīvotāji. T.s. krievi Krievijā ir ienācēji un svešinieki, jo Krievija nav krievu etniskā dzimtene. Arī Krima nav krievu etnsikā dzimtene – tikai okupēta un anektēta zeme.

  • Ļoti precīzi pateikts, bet Putinam un Krievijas zombētai masai uz to visu nospļauties. Galvenais ka krimnaš un visu ko iedomāsimies ..naš. Šodien pat speciālo vēsturnieku grupa intensīvi pēta un pamato ka krievs ir bijis visur vel pirms Romas un Karfagēnas tāpēc tas viss ir naš, tikai rokas vel bijušas par īsām. Tā kā visi šie loģikas ekskursi ir pupu mizas kad runa iet par to vai viņi var atstāt kādu iespaidu putinistu darbībā.

Draugiem Facebook Twitter Google+