Latvijā
Politika

Putins jaunajam Latvijas vēstniekam izteicis gatavību attīstīt labas kaimiņattiecības 13

Foto Itar-Tass/Scanpix/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins jaunajam Latvijas vēstniekam Krievijā Mārim Riekstiņam ārvalstu vēstnieku akreditācijas ceremonijā izteicis Krievijas gatavību attīstīt labas kaimiņattiecības ar Latviju, balstoties uz abu pušu interesēm, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Šodien Kremlī notika ārvalstu vēstnieku akreditācijas ceremonija, kuras laikā Riekstiņš iesniedza akreditācijas vēstules Krievijas prezidentam.

Putins izteicis Krievijas gatavību attīstīt labas kaimiņattiecības ar Latviju, balstoties uz abu pušu interesēm, savukārt Riekstiņš sarunā ar Krievijas prezidentu apliecināja Latvijas atvērtību atklātam divpusējam dialogam.

Kā vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”, Putins arī paudis cerību, ka viens no dialoga tematiem būs jautājums par Latvijā dzīvojošajiem Krievijas tautiešiem. “Protams, vēstnieka kungs, Jūs zināt mūsu attieksmi pret Latvijā dzīvojošajiem līdzpilsoņiem, tautiešiem. Ceru, ka arī tas kļūs par vienu no mūsu dialoga tematiem,” pauda Krievijas prezidents.

Jau ziņots, ka ka Riekstiņš amatā nomaina Astru Kurmi, kura bija vēstniece Krievijā kopš 2013.gada.

Kopš 2015.gada septembra Riekstiņš ministrijā pildīja vēstnieka – ģenerālinspektora pienākumus, savukārt līdzšinējā karjerā no 2011. līdz 2015.gadam viņš bija Latvijas vēstnieks Ziemeļatlantijas līguma organizācijā (NATO), savukārt no 2004. līdz 2007.gadam – vēstnieks ASV, kā arī no 2006.gada līdz 2007.gadam – nerezidējošais vēstnieks Meksikā.

LA.lv