×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
27. oktobris, 2017
Drukāt

“LA” atmasko: Putins kā viltus ziņu izplatītājs (33)

Ekrānuzņēmums no youtube.comEkrānuzņēmums no youtube.com

Krievijas prezidents Vladimirs Putins Valdaja konferencē.

Šā gada 19. oktobrī, uzstājoties tā sauktā Valdaja kluba konferencē, kas notika Sočos, Krievijas prezidents Vladimirs Putins pārmeta Ukrainas varas iestādēm neseno pieminekļa atklāšanu neatkarīgās Ukrainas Tautas Republikas (1919 – 1920) vadītājam Simonam Petļuram. Piemineklis uzstādīts Ukrainas pilsētā Viņicā, un, pēc Putina apgalvojuma, tas esot noticis pretēji ukraiņu tautas vēlmēm. Viņš uzsver, ka Petļura esot “cilvēks ar nacistiskiem uzskatiem, antisemīts, kurš kara laikā iznīcināja ebrejus”.

Izcelsme un izplatība

Valdaja klubs ir visai autoritatīva Krievijas domnīca, kas šogad pulcējās jau 14. reizi. Šajās konferencēs nereti tiek doti mājieni par gaidāmajiem Krievijas ārpolitikas virzieniem, tāpēc tām parasti pievērsta liela mediju uzmanība. Arī šo Putina paziņojumu tiešraidē pārraidīja vairāki lielāki Krievijas televīzijas kanāli un to atspoguļoja arī ārvalstu mediji. Izteikumi par Petļuru atrodami interneta vietnē “Youtube” un citos resursos. Šajā gadījumā varbūt nav darīšana ar klasisku viltus ziņu, jo Putins nevis izdomā kādus jaunus melus, bet drīzāk turpina nodarboties ar vēstures interpretāciju. Tomēr viņš to dara diezgan vulgārā veidā, kas īpaši duras acīs pašreizējā Ukrainas un Krievijas konflikta laikā.

Simons Petļura. Wikipedia fotoSimons Petļura. Wikipedia foto

Atmaskojums

Simons Petļura nevarēja būt nacists kaut vai tā iemesla dēļ, ka tika noslepkavots 1929. gadā Parīzē, kur viņš bija patvēries kā politiskais emigrants. Līdz nacistu nākšanai pie varas Vācijā bija jāgaida vēl četri gadi.

Bet kas tad bija Simons Petļura, un kāpēc viņš tā nepatīk Putinam? Acīmredzot tāpēc, ka Petļura bija viens no pirmajiem ukraiņu politiķiem, kurš, izmantojot 1917. gada oktobra boļševiku apvērsumu un tam sekojošā pilsoņu kara radīto haosu, ar ieročiem rokās centās izkarot Ukrainas neatkarību. Tieši viņš bija Ukrainas Tautas Republikas armijas komandieris, Polijas vadītāja Juzefa Pilsudska sabiedrotais Polijas – Padomju Savienības karā. Atbildot uz Putina izteikumu, Ukrainas Zinātņu akadēmijas vēstures institūta līdzstrādnieks Staņislavs Kuļčinskis portālā “obozrevatel.com” raksta: “Nosaucot Petļuru par “cilvēku ar nacistiskiem uzskatiem”, Putins atkārto vecu vēl no padomju laikiem nākušu vēstures štampu… Simons Petļura Ukrainai ir tas pats, kas Karls Mannerheims Somijai vai Juzefs Pilsudskis poļu tautai. Viņš bija ukraiņu tautas simbols, kas apvienoja ukraiņus vienam mērķim – neatkarības sasniegšanai.”

Karls Mannerheims savulaik bija cara armijas ģenerālis. Sekojot šai loģikai, man gribētos vēl pieminēt arī admirāli Aleksandru Kolčaku, ģenerāļus Antonu Deņikinu un Pjotru Vrangeli. Tie ir cara armijas virsnieki, kuri līdzīgi Petļuram nespēja pieņemt boļševiku apvērsumu un organizēja savus spēkus cīņai ar sarkano armiju. Taču starp viņiem un Petļuru ir viena milzīga atšķirība – šie krievu virsnieki vēlējās atjaunot cara impēriju, bet Petļura, tieši otrādi, – to sagraut, izveidojot neatkarīgu Ukrainas valsti. Bet to viņam nespēja piedot ne krievu monarhisti, ne boļševiki, ne, kā izrādās, arī šodienas Krievijas vadītāji. Toties Kolčaks, Deņikins, Vrangelis Krievijā atkal ir cieņā, un ne jau velti Sibīrijas pilsētā Irkutskā 2004. gadā Kolčakam atklāja pieminekli. Tātad Kolčakam drīkst uzstādīt pieminekļus, Petļuram – ne. Pilsoņu kara laikā bijušās Krievijas impērijas teritorijā, arī Ukrainā, turpinājās ebreju grautiņi, taču pārmetumi, ka aiz tā visa stāv tieši Petļura, ir vēstures viltošana.

Vēl viena ikoniska figūra, kuras vārdu uzstājīgi cenšas saistīt ar nacistiem, – Stepans Bandera. Ne velti visu, kas patlaban notiek Ukrainā, Krievijas medijos bieži raksturo ar vārdu “banderovščina”. Bet vai viņš tiešām bija nacists? Bandera pieļāva zināmu sadarbību ar vāciešiem – bet tikai ar nosacījumu, ja tie atzīst Ukrainas neatkarību. Saprotams, nacistiem tas ļoti nepatika. Lai runā fakti – pats Stepans Bandera 1942. un 1943. gadā kopā ar ģimeni atradās ieslodzījumā Zaksenhauzenas koncentrācijas nometnē. Viņa tēvu nošāva čekisti 1941. gada vasarā Kijevā, bet divus brāļus – Vasiliju un Aleksandru – noslepkavoja nacisti Osvencimas koncentrācijas nometnē 1942. gadā. Arī trešais brālis Bogdans gāja bojā līdz galam nenoskaidrotos apstākļos vācu okupētajā Hersonā. To zinot, Stepanu Banderu ir visai grūti apvainot simpātijās gan pret padomju, gan nacistu režīmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Tak putlers ir viskrievijas petļura , demagogs , melis .

 2. Neliels ieskats krievijas melos:
  Krievijas AM nopublicējusi aerofotouzņēmumus,kas it kā pierāda ASV un IG sadarbību.
  Tomēr,pie tuvākas apskates tika atklāts ka vienā uzņēmumā redzama videospēles” AC-130 Gunship Simulator: Special Ops Squadron”.Pārējos fotouzņēmumos ,Irākas aviācijas darbība pret IG Faludžas pilsētas tuvumā 2016 gada jūnijā.
  Vēl varētu pieminēt kremļa fīrera izgāšanos intervijā O.Stounam,kur viņš amerikāņi helikoptera Apache uzbrukumu Taleban 2013 gadā Afganistānā uzdeva par krievijas aviācijas darbību pret IG Sīrijā.

 3. Trīs dažādas versijas par Krimas okupāciju,bālās kodes izpildījumā.
  1.Tie ir vietējie Krimas “pašaizsardzības “spēki.
  2.Aiz vietējiem stāvējām mēs.
  3.Mūsu karaspēks bloķēja Ukrainas karaspēka daļas viņu bāzēs.
  Par karadarbību Donbasā.
  Mūsu karavīru tur nav un ja ir tad viņi apmaldījās.
  Par krievu hakeriem.
  1.Krievija tur nav pie vainas.
  2.Nu ja tikai brīvprātīgi,kādi patriotiski noskaņotie krievijas pilsoņi.
  Kas attiecas uz kurmja uztraukumiem ebreju grautiņiem sakarā ar S.Petļuru,Tad interesanti ka krievijā godā ceļ Stolipinu,vienu no “sojuz russkovo naroda”,vai Melsimtniekiem,kuri aktīvi piedalījās ebreju grautiņos krievijā.Bet tas jau nekas,par krieviju un tās fīreru,tāpat kā par nelaiķiem,vai nu labu vai neko.

  • Labojums:
   ………Stolipinu,vienu no “sojuz russkovo naroda”,vai Melsimtniekiem,kuri aktīvi piedalījās ebreju grautiņos krievijā organizētājiem……

 4. Patiesībā jau LA atmasko pati sevi nevis Putinu.
  1. Mēģinot „pārtulkot” Putina vārdus pa savam un liekot vienādības zīmi starp to, ka kāda cilvēka nosaukšana par cilvēku „ar nacistiskiem uzskatiem,” esot tas pats, kas viņa nosaukšana par nacistu ir bērnišķīga blēdīšanās.
  2. Toties tālāk jau izdarot „ģeniālo” atklātumu, ka, par cik „līdz nacistu nākšanai pie varas Vācijā bija jāgaida vēl četri gadi.”, tad šis bandīts nevarot būt nacists !?? Fašisms nebūt NAV dzimis Vācijā, jūsu zināšanai. Itālijā, piemēram, fašisms bija valdošā ideoloģija kopš 1922. gada. Komunisms kā valdoša ideoloģija parādījās PSRS 1917. gadā taču komunisti kā šīs ideoloģijas nesēji vēl gadiņus 30 PIRMS šī fakta aktīvi darbojās visā Eiropā …
  3. Ebreju grautiņus Petļuras izpildījumā paši atzīstat.

  • Tevi kurmi,no Apollo jau padzina,ka uz šejieni atvilkies?

  • Izlasīju šo rakstu un pasmējos par bērnišķīgo spēli ar vārdiem un vēsturiskiem notikumiem, lai tikai kārtējo reizi nolamātu Putinu. LA jau varēja pieņemt darbā žurnālistus ar izglītību, kaut argumentēšanas spējām, bet tādiem būs jāmaksā, šim algas vietā apziņa, ka viņa savervelējums ir lasāms internetā, ir pietiekama alga. Lai veicas ar turpmākām “atmaskošanām”, vismaz būs par ko pasmieties, i garastāvokli sev uzlabot.

   • Noteikti veiksies,ar atmaskošanām un tādiem kā tev atliks tikai klusi gaudot.

    • Ta jau tev ar tās prāta spējas ir diezgan aprobežotas, ka nespēj i iztulkot ko kāds svešvalodā saka, loģikas principi klibo, elementāra iglītība pietrūkst tev, lai nopietni izvērtētu, kas tiek runāts un kas tiek atreferēts.

     • Vai,vai, vai!Kā nu tā gadījies? Prāta spējas aprobežotas,loģika klibo,izglītības trūkst!
      Nu ko es kā neizglītots ,neloģisks aprobežotais lai tev saku,ak gudrības un loģiskās domāšanas etalon?
      Teikšu tautas vārdiem:Atsūkā pedrila! Un nomaini savu smirdošo krievu vatņiku!

 5. Patiesībā jau LA atmasko pati sevi nevis Putinu.
  1. Mēģinot „pārtulkot” Putina vārdus pa savam un liekot vienādības zīmi starp to, ka kāda cilvēka nosaukšana par cilvēku „ar nacistiskiem uzskatiem,” esot tas pats, kas viņa nosaukšana par nacistu ir bērnišķīga blēdīšanās.
  2. Toties tālāk jau izdarot „ģeniālo” atklātumu, ka, par cik „līdz nacistu nākšanai pie varas Vācijā bija jāgaida vēl četri gadi.”, tad šis bandīts nevarot būt nacists !?? Fašisms nebūt NAV dzimis Vācijā, jūsu zināšanai. Itālijā, piemēram, fašisms bija valdošā ideoloģija kopš 1922. gada. Komunisms kā valdoša ideoloģija parādījās PSRS 1917. gadā taču komunisti kā šīs ideoloģijas nesēji vēl gadiņus 30 PIRMS šī fakta aktīvi darbojās visā Eiropā …
  3. Ebreju grautiņus Petļuras izpildījumā paši atzīstat.
  Līdz ar to – ar so savu „atmaskošanu” LA patiesībā tikai nodemontrēja savu latviešu valodos nezināšanu plus absolūtu vēsturisko analfabētismu. Un apliecināja, ka Putinam tomēr bija taisnība.
  Sūdīgi no jums „atmaskotāji ”, varbūt kādu senilu večuku, skolas divnieku karali vai rusofobu histēriķi, kuram sen jau jumts aiz naida aizbraucis, arī varat šādi apčakarēt … taču ne ar galvu domājošus cilcvēkus. Lai gan – jūsu elektorāts/lasītāji jau kā reize pie pēdējiem nepieder, va’ ne ? … : )))

 6. Paskat ka sorosa info teroristi sarosijusas.Melo ka pat ausis nekustas.Uzreiz redzams ka ne1 netic asv oligarhu meliem ka tik citigi propapande un melo.Kauns

 7. Vienīgā valsts kurā vēl pastāv nacisms ir Krievija.

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch!

 8. Kadirovu par Krievijas prezidentu! Atbildēt

  Pašreizējam Krievijas prezidentam Putinam Huilo ir nacistiski un rasistiski uzskati.

 9. viltus ziņa -taisni vai šausmas, tad jau šis raksts tāpat ir viltus ziņa, jebkuru rakstu var aplūkot no divām pusēm…

 10. Ko darīsi, tagad tādi laiki, ka visi band;iti tiek celti godā! Petļura varbūt nav tas īstākais piemērs, bet slavēt Banderu…, trūkst vārdu! Tad jau jāsāk dalīt ordeņus un jāceļ pieminekļi arī mūsu “varoņiem” – Cukuram, Arājam utt!

  • Ko tu vispār par S.Banderu zini,tāpiņ?Tikai to ko lej kremļa propaganda?Viņiem jau Ulmanis arī skaitās nacists.

   • bet tev, pajoliņ, vajadzētu pastudēt īso vēsturi. Ne to, kuru tev stumj ausīs vietējie naciki. Vīnuprāt arī Amērika ire pestītājs. Bet viņi jau arī vēsturi nezin! Vēl vairāk: negrib zināt! Pat pašu tuvāko — Dienvidslāvija, Irāka, Afganistāna u. tt.

    • Nu tu prokrieviskais smerdeli ,mani nemācīsi.Bet par D.Slāviju labāk paklusē, ute.Būtu pabijis Kosovā,kaut pāris stundas ,aptaisītos.

    • Nevis vārdu trūkst, bet prāta. Tu laikam piederi pie tiem, kura vecākus kāds ienācējs varētu nošaut, bet tu draudzīgi ar slepkavām ceļo tālāk, lai īstenotu viņu mērķus. Zaksenhauzenas nometnē laikam jau bija baigais komforts kā 5 zvaigžņu viesnīcā, ja jau Bandera, tajā pasēdējis pāris gadus, kļuva par fašīstu un nacistu. Vienīgie, kas viņam varētu pārmest, tie ir poļi, kuru armijā bija arī mans tēvs.

   • un ko tad tu tādu zini,ko pārējie nezin?Bandera-viennozīmīgi bandīts un slepkava!!!Poļi taču nav nekādi Putina piekritēji…

    • Poļi,šajā gadījumā varēja paklusēt.Viņi gadsimtiem,savas lecības dēļ ir kāpuši uz viena un tā paša grābekļa un pēc tam brēkuši ka viņus apbižo.
     Un ja jau S.Bandera bija tāds fašists,nacists un vispār slikts onkolis,ko tad vācieši viņu Zaksenhauzenā turēja?
     Atceries kā ļaudis baidīja sovokā? Ducmaņa “Daugavas vanagi kas tie ir” un līdzīga makulatūra.Varbūt uz to arī vēl atsauksies?

 11. Nekas tā nepakļaujas dažādai interpretācijai kā vēsture.Uzvarētāju un zaudētāju viedoklis nekad nesakritīs,tas nu ir jāņem vērā un jāsamierinās jo to nav iespējams izmainīt.Ukrainas jautājumā V.V.Putins sevi par zaudētāju vēl neuzskata,tāpēc tāda viedokļu sadursme,izlīdzoties ar čekistus raksturojošiem meliem.

 12. Horoshij takoj simvol, prosto nastojaschij “heroj”, jevrejev ohenj ljubil….

 13. Kas tieši bija viltus ziņa Putina runā? Pieminekli Petļuram neatklāja?
  Viss pārējais ir tikai vērtējumi un interpretācijas – tās nav ziņas.

  • Tu gan esi kremļa bremze ! Petļuram ar nacistiem nav nekāda sakara. Viņš vispār aizgāja viņsaulē, pirms nacisms bija radies. Ieslēdz smadzenes, urla !!!

   • pats Tu esi bremze! Atbildēt

    Tas, ka Vācijā vēl nebija nodibināta nacistu partija nenozīmē, ka šis noziedzīgās, bandītiskās idejas nevirmoja gaisā un netika slavētas un tas nenozīmē, ka daudzi noziedznieki nesekoja šīm idejām, piemēram peļura ar savu bandu!

    • Tas nosauc vēl,Kalpaks ar savu bandu,Laidoners ar savu bandu,Pilsudskis ar savu bandu u.t.t.
     Tu kremla ute,galīgi galvu esi saspiedis?

 14. Petļura un Radziņš Atbildēt

  Starp citu, arī ģenerālis Radziņš, kurš kopā ar poļiem izplānoja Latgales atbrīvošanas operāciju, bija Petļuras armijas štāba virsnieks brīdī, kad viņu piedalīties Latvijas Neatkarības karā uzaicināja Latvijas Pagaidu valdība.

Draugiem Facebook Twitter Google+