×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
18. decembris, 2014
Drukāt

Putins: Krievija ir lācis, kas nedrīkst kļūt par trofeju izbāžņa veidā (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien salīdzināja Krieviju ar lāci, kurš nedrīkst atslābināties, lai nezaudētu savus zobus un nagus un nekļūtu par medību trofeju izbāžņa veidā.

“Tiklīdz izrauj nagus un zobus, lācis vispār vairs nav vajadzīgs – no tā izgatavo izbāzni. Runa nav par Krimu, runa nav par to, ka mēs aizstāvam savu patstāvību, savu suverenitāti un savas tiesības uz pastāvēšanu,” sacīja Putins gada noslēguma preses konferencē Maskavā.

Krievijas prezidents atgādināja par vairāku Rietumvalstu politiķu izteikumiem saistībā ar negodīgu dabas bagātību sadalījumu, tostarp par to, ka Sibīrija pieder Krievijai.

“Nokapāt Meksikai Teksasu – tas ir taisnīgi? Un tas, ka mēs patstāvīgi savā zemē saimniekojam, – tas nav taisnīgi. Ir jāatdod,” ironizēja Putins.

Turpinot analoģiju ar lāci, Krievijas prezidents atzina, ka reizēm aizdomājas par to, kā ir jāuzvedas.

“Man pašam reizēm ienāk galvā, ka varbūt mūsu lācim ir jāpasēž mierīgi (..), jāēd odziņas, medutiņš. Varbūt viņu liks mierā. Neliks! Tādēļ, ka vienmēr būs centieni nolikt viņu pie ķēdes. Un, tiklīdz izdosies viņu nolikt viņu pie ķēdes, tā izraus zobus un nagus. Mūsdienu izpratnē tas ir kodolsavaldīšanas spēks,” klāstīja Putins.

Viņš piebilda, ka “tiklīdz tas, nedod Dievs, notiks, arī lācis tad vairs nebūs vajadzīgs, jo taigu uzreiz savāks”.

Putins arī pauda viedokli, ka pašreizējā ekonomiskā situācija Krievijā nav maksa par to, ka tā pievienoja Krimu, bet maksa par vēlēšanos pašsaglabāties kā nācijai un valstij.

“Tā nav maksa par Krimu, tā ir maksa par mūsu dabīgo vēlēšanos pašsaglabāties kā nācijai, kā civilizācijai, kā valstij,” sacīja Krievijas prezidents.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šis cilvēks dzīvo savu iedomu un baiļu varā. Viņa mājā taču neviens nav ielīdis un netaisās to darīt, bet runājot alegorijās, krievu lācis gan ir ielīdis kaimiņa teritorijā un viņa dārzā mielojas ar medu un augļiem (Krimā)! Un šis lācis nemaz netaisās atstāt šo jauniegūto teritoriju, bet cenšas to vēl paplašināt. Tāpēc nav jābrīnās, ka kaimiņi cenšas lāci savaldīt un patriekt. Krievija jau kopš cara laikiem ir norobežojusies no pārējās pasaules ar sev paklausīgu kaimiņvalstu (vai republiku) palīdzību, kuras atrodas viņas robežu tuvumā. Tagad šīs valstis ir atguvušas patstāvību un vairs nedanco pēc Krievijas stabules un tas Putinam nepatīk, viņš jūtas kā izģērbts, jo Krievijai vairs nav tik ierastās buferzonas. Tāpēc viņam rodas šī ilūzija, ka visi sazvērējušies Krieviju, grib to iekarot un pakļaut. Jāsāk pretoties! Un Putins sāk ar Ukrainu…

Draugiem Facebook Twitter Google+