AP

Putins: Krievija nemeklē ienaidniekus 20

Krievija “nekad nav meklējusi ienaidniekus”, ceturtdien runā par stāvokli valstī apgalvoja prezidents Vladimirs Putins, šādi uzņemot samiernieciskāku toni komunikācijā ar citiem starptautiskās arēnas spēlētājiem.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

“Mēs ne ar vienu nevēlamies konfrontāciju. Tas nevienam nav vajadzīgs – nedz mums, nedz mūsu partneriem, nedz starptautiskajai sabiedrībai,” pauda līderis.

“Atšķirībā no dažiem mūsu ārvalstu kolēģiem, kas uzskata Krieviju par pretinieku, mēs nemeklējam un nekad neesam meklējuši ienaidniekus. Mums ir vajadzīgi draugi.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Krievija “nepieļaus savu interešu aizskaršanu”.

Putins no jauna pauda Krievijas gatavību sadarboties ar jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa administrāciju, kad viņš janvārī sāks pildīt amata pienākumus.

“Ir svarīgi normalizēt attiecības un sākt izveidot divpusējas attiecības uz vienlīdzības un abpusēja izdevīguma pamata,” sacīja Putins. “Mums ir kolektīva atbildība garantēt starptautisko drošību un stabilitāti.”

Viņš piebilda, ka mēģinājumi izjaukt “stratēģisko paritāti” ir “ārkārtīgi bīstami un var novest pie globālas katastrofas”.

Putins aicināja Krieviju saglabāt vienotību, lai apslāpētu jebkādus iekšējos politiskos konfliktus, kas var destabilizēt valsti.

“Pēdējā laikā mēs esam redzējuši daudzas valstis, kurās šī situācija nobruģē ceļu oportūnistiem, apvērsumiem un galu galā anarhijai,” sacīja Putins. “Rezultāts visur ir viens un tas pats – cilvēciskas traģēdijas un upuri, pagrimums un drupas, vilšanās.”

Viņš mudināja krievus apdomāt savu nemierīgo vēsturi – arī 1917.gada februāra un oktobra revolūcijas -, gūt no pagātnes mācības, kas varētu novērst līdzīgu scenāriju atkārtošanos mūsdienu Krievijā.

“Mums vēstures mācības ir visupirms vajadzīgas izlīgumam, lai stiprinātu sociālo, politisko un pilsonisko saskaņu, ko mēs esam panākuši šodien.”