×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. februāris, 2012
Drukāt

Putins: Krievijai ir pienākums uzturēt spēcīgu kodolarsenālu

krievs2

Krievijai ir pienākums visas pasaules priekšā uzturēt spēcīgu kodolarsenālu, lai nodrošinātu spēku samēru pret ASV militāro varenību un nepieļautu liela mēroga konfliktu izraisīšanos, 24.februārī paziņoja Krievijas premjerministrs un prezidenta amata kandidāts Vladimirs Putins.

Ar šādu paziņojumu viņš nāca klajā, apmeklējot kodolpētniecības centru Sarovā. Īpašā sanāksmē, kuru Putins arī pats vadīja, viņš asi kritizēja ASV ieceri Eiropā izvietot pretraķešu aizsardzības vairogu.

Vienlaikus Putins brīdināja Savienotās Valstis, ka Krievija “negrasās vienpusēji atbruņoties”, un atklāja, ka Krievijas armija strādā pie jaunu un aizvien spēcīgāku atomieroču izveides.

“Tas ir ne tikai mūsu nacionālais mērķis, bet arī pienākums visas cilvēces priekšā – nodrošināt stratēģisko spēku un to iespēju līdzsvaru,” sacīja Putins. “Tas ir ļoti svarīgi. Pēc Otrā pasaules kara šis līdzsvars nodrošināja, ka nenotika globāli konflikti. Diemžēl ir daudzi reģionāli konflikti, un to skaits tikai palielinās. Taču stratēģisko spēku līdzsvars palīdzēs izvairīties no lieliem konfliktiem.”

Putins, kurš pēc 4.martā gaidāmajām prezidenta vēlēšanām cer atgriezties Kremlī, šonedēļ solīja stiprināt valsts militāro varenību, kā arī sniegt “efektīvu un asimetrisku” atbildi NATO pretraķešu vairogam.

Nākamajos desmit gados Krievija plāno tērēt 23 triljonus rubļu (409 miljardus latu) bruņoto spēku un aizsardzības industrijas modernizācijai un šiem soļiem vajadzētu novērst Krievijas tehnisko atpalicību, norādīja premjers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+