Uncategorized

Putins: krievu diženā misija ir vienot civilizāciju0

Foto – AFP/LETA

“Gadsimtiem ilgi Krievija attīstījusies kā multinacionāla valsts,” ar tādu secinājumu savā rakstā, kas publicēts laikrakstā “Nezavisimaja gazeta”, klajā nācis Krievijas premjerministrs un, visticamāk, topošais prezidents Vladimirs Putins.

 

Šī ir jau otra kādā Krievijas avīzē publicētā Putina publikācija, kurā viņš ieskicē savu redzējumu par valsts tālāku virzību un problēmas, ar kurām apņēmies tikt galā, kad pēc 4. marta vēlēšanām būs atgriezies prezidenta amatā.

 

Grib saglabāt krievu kultūras dominanti

Jaunākajā rakstā, kas publicēts arī Putina priekšvēlēšanu kampaņas interneta vietnē, pagaidām vēl Krievijas premjers runā kā par migrāciju Krievijas robežās, tā iebraucējiem no citām valstīm. Viņaprāt, ar migrāciju saistītās problēmas radušās pēc Padomju Savienības sabrukuma, kad uz Krieviju darba meklējumos esot devušies daudzi kaimiņvalstu iedzīvotāji. “Ekonomiskā migrācija uz Krieviju pēc PSRS sabrukuma noveda pie spriedzes, kuru Krievijas sabiedrība vēl šobaltdien mēģina labot,” raksta Putins. Secinot, ka Krievija ir multinacionāla valsts, kurā etniskā spriedze ir novērojama, Putins vienlaikus atzīst, ka multinacionālas sabiedrības izveides ideja daudzviet Eiropā cietusi neveiksmi. “To atzinušas arī lielās ekonomikas – Francija, Vācija un Britānija,” uzsver Krievijas premjers. Vienlaikus viņš pauž, ka Krievija ir stabila, gadsimtiem sena multikulturāla valsts, kuras sabiedrība veidota uz krasi atšķirīgiem pamatiem nekā ASV, kur gandrīz ikviens esot “imigrants”, prāto Putins.

Skaidrojot, ka viņa spēkos nebūs pilnībā apturēt nelegālo imigrāciju, topošais Krievijas prezidents apņēmies kaut nedaudz situāciju labot.

 

Pirmkārt, viņš sola izveidot jaunu valsts iestādi, kas tikšot nodēvēta par Starp
etnisko attiecību aģentūru un kurai tiks dots uzdevums palīdzēt imigrantiem integrēties Krievijas sabiedrībā. Otrkārt, Putins sola atrisināt etniskās spriedzes jautājumus. To viņš darīšot, lielāku uzmanību pievēršot izglītībai, jo īpaši krievu valodas, krievu literatūras un vēstures zināšanu stiprināšanai.

 

Tiesa, viņaprāt, būtu lietderīgi jau no mazotnes bērniem skolās mācīt arī par citām tautām un reliģijām. Treškārt, Putins rosina jau no nākamā gada ieviest krievu valodas, literatūras un vēstures zināšanu eksāmenus ikvienam, kurš Krievijā grib strādāt. Viņš norāda, ka līdzīgi pilsonības eksāmeni ir Britānijā un ASV. Ar šādiem pasākumiem Putins iecerējis stiprināt “Krievijas kultūras dominanti”.

 

Kritizē nacionālismu

No vienas puses aizstāvot krievu kultūru, Putins kritizē nacionālisma idejas. “Monoetnisku ideju sludināšana ir pretrunā mūsu tūkstoš gadu garajai vēsturei. Ja multinacionālu sabiedrību pārņem nacionālisma bacilis, tā zaudē spēku un izturību,” sprieda Krievijas premjerministrs. “Krievu diženā misija ir vienot civilizāciju. Mēs kopā esam dzīvojuši gadu simtiem. Un to darīsim arī nākotnē. Tiem, kuri vēlas mūs šķirt vai to jau dara, es varu teikt tikai vienu – nesagaidīsiet!” Domājams, šā raksta daļa galvenokārt adresēta pēdējā laikā aizvien spēkā pieaugošo protestu dalībniekiem, kuri atklāti prasījuši Kremli pamest Ziemeļkaukāza apgabalu. “Krievi gadu simtiem bijuši Krievijas multietniskās un multikonfesionālās valsts mugurkauls,” uzsvēra Putins.

 

LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
Mihaela Šūmahera “Ferrari” pārdots izsolē par rekordcenu
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Stalone noliedz apsūdzības seksuālā uzbrukumā kā “smieklīgas”
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Berluskoni nebūs jāuztur bijušā sieva, škiroties no 1,4 miljoniem eiro mēnesī
16. novembris, 2017

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Ekonomika
Minimālās pensijas nepieaugs tik strauji, kā cerēts
50 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Opozīcija savākusi parakstus, lai rosinātu Rīgas mēra Burova atstādināšanu
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Sals līdz -7 grādiem: laika prognoze piektdienai
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Šokējošs skats Rīgas ielās: policija izplata lūgumu sabiedrībai
13 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Vīrietis sācis vilkt bērnu sev līdzi… Igaunijā par bērnu izsekošanu aiztur Latvijas pilsoni
1 stunda