×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
11. maijs, 2015
Drukāt

Putins: Molotova-Rībentropa paktam bija jēga attiecībā uz PSRS drošību (9)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas prezidents Vladimirs Putins svētdien ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli kopīgā preses konferencē paziņoja, ka Molotova-Rībentropa paktam bija jēga attiecībā uz PSRS drošību.

“Padomju Savienības drošības garantēšanas jēga šajā paktā bija, tas ir pirmais,” preses konferencē, kas tika rīkota pēc sarunām ar Merkeli, sacīja Putins.

“Tagad otrs. Es atgādināšu, ka pēc atbilstošā Minhenes līguma parakstīšanas pati Polija veica darbības, kas bija vērstas uz to, lai anektētu daļu Čehijas teritorijas. Sanāca tā, ka pēc Molotova-Rībentropa pakta un Polijas sadalīšanas pati Polija kļuva par upuri tai politikai, kuru arī pati centās īstenot Eiropā,” norādīja Krievijas prezidents.

PSRS īstenoja daudzus centienus, lai radītu nosacījumus kolektīvai pretestībai pret nacismu un Eiropā izveidotu antifašistisku bloku, tomēr šie centieni nevainagojās ar panākumiem, skaidroja Putins. Kad PSRS to saprata, tika parakstīts pakts, lai nepieļautu tiešu sadursmi.

Šādi izsakoties, Putins atbalstīja Krievijas kultūras ministra Vladimira Medinska agrākos spriedumus, ka pakts esot bijusi “kolosāla Staļina diplomātijas veiksme”.

Angela Merkele, izsakoties par šo paktu, norādīja, ka tas tika “noslēgts uz prettiesiska pamata”.

“Protams, Otrais pasaules karš izrietēja no nacionālsociālistiskās Vācijas, un mēs Vācijā par to esam vēsturiski atbildīgi,” norādīja kanclere.

Molotova-Ribentropa pakts ir pazīstams arī kā Hitlera-Staļina pakts vai Nacistu-Padomju pakts, kura oficiālais nosaukums bija Neuzbrukšanas līgums starp Vāciju un PSRS. Oficiāli tas bija neuzbrukšanas līgums starp Vāciju un PSRS. To 1939.gada 23.augustā Maskavā parakstīja PSRS ārlietu tautas komisārs Vjačeslavs Molotovs un Vācijas ārlietu ministrs Joahims fon Ribentrops.

Kaut gan oficiāli tas bija savstarpējās neuzbrukšanas līgums, pakts saturēja trīs slepenus papildprotokolus, kuri sadalīja Somiju,
Igauniju, Latviju, Lietuvu, Poliju un Rumāniju PSRS un Vācijas interešu sfērās.

1940.gada 17.jūnijā padomju tanki okupēja neatkarīgo Latvijas Republiku, realizējot paktā deklarēto interešu sfēru sadali, un pārtrauca tās neatkarību.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Tikpat nepieciešama drošībai bija Polijas kaŗavīru un inteliģences nogalināšana Katiņā. Tikpat nepieciešama PSRS drošībai bija Baltijas, Moldovas un Ukrainas iedzīvotāju nogalināšana. Vispār, Putins saka patiesību – PSRS drošībai ir nepieciešama vardarbība – tāpat kā Putina Krievijas pastāvēšanai ir nepieciešami kaŗi – Gruzijā un Ukrainā.

 2. Nu protams. Ja Rībentrops būtu dzīvs, viņš teiktu to pašu. Bet kas mums par daļu gar viņu drošību. Mums ir savas intereses. mums nav jāpūš šīs pasaules vareno stabulē, jāatzīmē viņu izdomātie svētki un viss tas balagāns ap kara beigām.

 3. … Tikai varas kare apstulbusi realitates un patiesibas noliedzeji, vai imperialistisko ideologiju zombeti, var tadu M-R slepeno klauzulu interpretaciju celt prieksa pasaules sabiedribai !!!

  … Sadiem AGRESIJAS PARAGONIEM PASTAV TENDENCE: selektivi skatities vestures notikumos … IZVELOTIES KALENDARISKO BRIDI, KAS ATBILST VINU PROPOGANDAS VAJADZIBAM UN MELOT VAI NOLIEGT PAR VISU PAREJO …. !!!

  … Redzams, ka vel pasaule SO ZOMBETO DEL sur tur TIEK NOLIEGTI VAI IGNORETI PEDEJO DIVU PASAULES KARU un sodienas agresijas CELONI UN SEKAS. TO SPEJUSI PANAKT PASAULES VALDOSAS ELITES PARSTAVJI – ATTIECIGI PIELIETOJOT PROPOGANDAS GARIGOS UN LETALOS IEROCUS, IT KA ETISKUS UN MORALUS, ATTIECIGI TA LAIKA VINU VARAS SFERA PIENEMTAI UN VALDOSAI IDEOLOGIJAI – SAVA VAJADZIBA ATAISNOT SAVU RICIBU !!!

  … AGRESIJAS UN KARU CELONI IR SENI, BET TIE IR LIDZIGI SODIENAS. PAR TO IR ATBILDIGI VISAS VESTURES TRANSFORMEJOSAS ELITES, ka IEVESTAS PEDEJAS FAZES IZVEIDOTAJI: Darvinisma evolucijas teorijas korupcionari UN TRANSFORMETAJI – imperialistisko koloniju kapitalisti, sociki un komunisti, ka ari sodienas globalisti ( 19-20 g.s. valstsviri, akademiki, profesionali, visi intelektuali/idiotiskie lidzskrejeji un vina biologiskas teorijas transformatori, pielagotaji un atbalstitaji un propogandas del vajadzigam akademiskam disciplinam: VISU IMPERIALISTISKO VALSTU politiki; Eiropas sociki, to pasutijuma darbinieki; ekstremie Marksisti/ekonomika, Norvegijas Kjolen/ politiskas zinatnes valsts limeni piekriteji komunistu pasaules revolucijas protagonisti un vacu ‘Drang nach Osten’ ideologijas sludinataji sakot ar Haushoferi un beidzot ar Hitleru.

  … Un lidzigi viniem, viltigais Putins: 1. izvelas piemirst Lenina, Stalina un viniem lidzigo Komsomola pasaules revolicionarus, kuri ar savu pieredzi savas imperijas izveide macijusi nacisma 5. Imperijas aktualizatorus vinu merkos un metodes ka labakie partneri … un 2. pielietot to vecas metodes un metodologiju savai vajadzibai … !

 4. “…oficiālais nosaukums bija Neuzbrukšanas līgums starp Vāciju un PSRS. Oficiāli tas bija neuzbrukšanas līgums starp Vāciju un PSRS.” +++

 5. shim viiram vairs neliet!!! 🙂

 6. Putins teicami apguvis Hitlera un parejo Vacijas nacionalsocialisma vadonu politisko demagogiju, ir parliecinats tas praktizetajs ari musdienas.

 7. ”Putins: Molotova-Rībentropa paktam bija jēga attiecībā uz PSRS drošību”, bet ja vienkāršāk Vācija un PSRS dalīja Eiropu. kam rietumu zemes , kam austrumu zemes…Kad vairs nebija ko dalīt, tad saplūcās…
  Ja vel vienkāršāk – pakts izraisīja II pasaules karu un pirmos 2 gadus PSRS karoja Vācijas pusē…

 8. Kāda jēga? Ar visām kaimiņvalstīm un Vāciju bija noslēgti līgumi. No kā tad vajadzēja baidīties PSRS? Bet kaimiņvalsts prezidenti vai tiem pielīdzinātie, vienmēr ir bijuši nekrietni meļi. un negausīgi zagļi.

Draugiem Facebook Twitter Google+