Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
20. marts, 2015
Drukāt

Putins mudina Krieviju, Baltkrieviju un Kazahstānu veidot valūtas savienību (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kazahstānas galvaspilsētā Astanā tiekoties ar šīs valsts prezidentu Nursultanu Nazarbajevu, kā arī Baltkrievijas valsts galvu Aleksandru Lukašenko, Kremļa saimnieks Vladimirs Putins paziņojis, ka visām trijām valstīm vajadzētu apsvērt iespējas lietot vienotu valūtu, informē ziņu aģentūra “Reuters”.

Kazahstānas prezidenta administrācijas mājas lapā izplatītajā paziņojumā norādīts, ka Nazarbajevs ar saviem Krievijas un Baltkrievijas kolēģiem tiekas, lai apspriestu valstu ciešāku ekonomisko sadarbību Maskavas vadītās Eirāzijas Ekonomiskās savienības ietvaros. Kazahstānas, Baltkrievijas un Krievijas līderu apspriede sākotnēji tika plānota pagājušajā nedēļā, taču to nācās atlikt Putina neizskaidrotās prombūtnes dēļ.

Tagad Nazarbajeva, Lukašenko un Putina trīspusējā apspriede ir notikusi, un pēc tās Krievijas prezidents izteica priekšlikumu visām trim valstīm sākt lietot vienu valūtu. “Mēs domājam, ka ir pienācis laiks pārrunāt iespēju izveidot valūtas savienību. Strādājot plecu pie pleca, ir vieglāk reaģēt uz ārējiem finanšu un ekonomikas draudiem un aizsargāt mūsu kopējo tirgu,” paziņoja Putins.

Eirāzijas Ekonomiskā savienība savu darbu sāka šā gada janvārī, un Maskavas vadītā organizācija ir paziņojusi, ka tā vēlas līdz 2025. gadam izveidot vienotas valūtas bloku, kā arī nodibināt Eirāzijas centrālo banku. Baltkrievijas parlamenta augšpalātas priekšsēdētājs Mihails Mjasnikovičs sarunā ar Baltkrievijas ziņu aģentūru “BeLTA” izteicies, ka valstu savienības kopīgā valūta varētu tikt ieviesta četru gadu laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. jo neviena valsts ar putinu negrib sadarboties….
    krievija ir tuvi neizdevusies valsti.

  2. Batku un Nazarbājevu izpirks par sadrukātiem papīrīšiem ar lāci? Un tālāk … paši ņēmāt paši līmējiet tapetēs…

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+