Mobilā versija
Brīdinājums +2.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
20. marts, 2015
Drukāt

Putins mudina Krieviju, Baltkrieviju un Kazahstānu veidot valūtas savienību (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kazahstānas galvaspilsētā Astanā tiekoties ar šīs valsts prezidentu Nursultanu Nazarbajevu, kā arī Baltkrievijas valsts galvu Aleksandru Lukašenko, Kremļa saimnieks Vladimirs Putins paziņojis, ka visām trijām valstīm vajadzētu apsvērt iespējas lietot vienotu valūtu, informē ziņu aģentūra “Reuters”.

Kazahstānas prezidenta administrācijas mājas lapā izplatītajā paziņojumā norādīts, ka Nazarbajevs ar saviem Krievijas un Baltkrievijas kolēģiem tiekas, lai apspriestu valstu ciešāku ekonomisko sadarbību Maskavas vadītās Eirāzijas Ekonomiskās savienības ietvaros. Kazahstānas, Baltkrievijas un Krievijas līderu apspriede sākotnēji tika plānota pagājušajā nedēļā, taču to nācās atlikt Putina neizskaidrotās prombūtnes dēļ.

Tagad Nazarbajeva, Lukašenko un Putina trīspusējā apspriede ir notikusi, un pēc tās Krievijas prezidents izteica priekšlikumu visām trim valstīm sākt lietot vienu valūtu. “Mēs domājam, ka ir pienācis laiks pārrunāt iespēju izveidot valūtas savienību. Strādājot plecu pie pleca, ir vieglāk reaģēt uz ārējiem finanšu un ekonomikas draudiem un aizsargāt mūsu kopējo tirgu,” paziņoja Putins.

Eirāzijas Ekonomiskā savienība savu darbu sāka šā gada janvārī, un Maskavas vadītā organizācija ir paziņojusi, ka tā vēlas līdz 2025. gadam izveidot vienotas valūtas bloku, kā arī nodibināt Eirāzijas centrālo banku. Baltkrievijas parlamenta augšpalātas priekšsēdētājs Mihails Mjasnikovičs sarunā ar Baltkrievijas ziņu aģentūru “BeLTA” izteicies, ka valstu savienības kopīgā valūta varētu tikt ieviesta četru gadu laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. jo neviena valsts ar putinu negrib sadarboties….
    krievija ir tuvi neizdevusies valsti.

  2. Batku un Nazarbājevu izpirks par sadrukātiem papīrīšiem ar lāci? Un tālāk … paši ņēmāt paši līmējiet tapetēs…

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+