×
Mobilā versija
Brīdinājums +2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. aprīlis, 2013
Drukāt

Putins noliedz atgriešanos pie staļinisma

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins vakar atbildēja uz jautājumiem gadskārtējā televīzijas tiešraidē, kas ilga rekordlaiku – gandrīz piecas stundas.

 

Prezidents noliedza, ka valsts viņa vadībā atgrieztos pie staļinisma, un apgalvoja, ka terorakti Bostonā apstiprinājuši viņa stingrās nostājas pamatotību cīņā pret islāmistu kaujiniekiem Ziemeļkaukāzā, aicinot Krieviju un ASV ciešāk sadarboties cīņā pret terorismu. Analītiķi uzskata, ka Putins, kura politiskā karjera sākās ar karu pret Čečenijas neatkarības aizstāvjiem, ir ieinteresēts ciešākā sadarbībā ar ASV drošības jomā, lai novērstu varbūtējus teroraktus nākamgad ziemas olimpiādē Sočos, kas ir prezidenta īpaši pārraudzīts projekts.

No vairāk nekā diviem miljoniem iesūtīto jautājumu, kuru atlasi iepriekš veica prezidenta preses dienesta darbinieki, Putins atbildēja uz pāris simtiem, cenšoties saglabāt visu zinoša un kontrolējoša prezidenta tēlu, un izsakoties gan par pensijām, gan ceļu stāvokli.

Putins izvairījās atbildēt uz jautājumu, vai viņa pēctecis prezidenta amatā varētu būt pašreizējais aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu. “Manu pēcteci izraudzīs Krievijas tauta,” sacīja Putins.

Kremļa polittehnologi pieļāva arī dažu kritisku balsu atskanēšanu televīzijas auditorijā, atzīmē aģentūra “Reuters”. Bijušais finanšu ministrs Aleksejs Kudrins kritizēja Putina valdību par ekonomikas lejupslīdi un tālāku atkarību no naftas un gāzes eksporta. Putins noraidīja pārmetumus un it kā pa jokam nodēvēja Kudrinu par dīkdieni, kas negrib strādāt, lai gan viņam piedāvāts vadīt Krievijas Centrālo banku. Kudrins, kurš atradās zālē, uzsvēra, ka, viņaprāt, turpinot pašreizējo politiku, Krievija nespēs izvairīties no naftas eksporta atkarības. Kudrins Krievijas Finanšu ministriju vadīja 11 gadus, bet atteicās turpināt darbu Medvedeva valdībā, kā arī atklāja, ka viņam ir nesaskaņas ar prezidentu ekonomikas politikas jautājumos, pirmām kārtām par lieliem izdevumiem militārajām vajadzībām. Noliedzot izteiktos minējumus par domstarpībām starp premjerministru un prezidentu par ekonomikas attīstību, Putins aicināja dot laiku valdībai pierādīt sevi, jo daudzi ministri savā amatā ir tikai aptuveni gadu.

Prezidents apgalvoja, ka viņa valsts vadības stilā nav staļinisma elementu, uzsverot, ka valstī ir jābūt “kārtībai un disciplīnai”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+