×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

Putins nosaka mūža pabalstu padomju kara veterāniem Baltijas valstīs (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Uzvaras parkā pie pieminekļa Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no nacistiskajiem iebrucējiem notiek Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienai - Uzvaras svētkiem veltīts pasākums.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir noteicis mūža materiālo nodrošinājumu padomju Otrā pasaules kara veterāniem Baltijas valstīs, parakstot dekrētu “Par pasākumiem dažu kategoriju Lielā Tēvijas kara veterānu, kas dzīvo Latvijas Republikā, Lietuvas Republikā un Igaunijas Republikā, materiālā stāvokļa uzlabošanai,” ceturtdien paziņoja Kremļa preses dienests.

Dekrētā teikts, ka, “apliecinot dziļu cieņu Lielā Tēvijas kara veterāniem un turpmāk līdz attiecīgu starptautisku līgumu (vienošanos) noslēgšanai”, ir nolemts no 2014.gada 1.maija noteikt ikmēneša materiālo nodrošinājumu uz mūžu personām bez pilsonības, kas bija PSRS pilsoņi un dzīvo Latvijā ar nepilsoņa pasi vai Igaunijā ar ārzemnieka pasi, kā arī Latvijas, Lietuvas un Igaunijas teritorijā dzīvojošiem šo valstu pilsoņiem, kas ir Otrā pasaules kara invalīdi un dalībnieki.

Dekrēts paredz, ka šo mūža materiālo nodrošinājumu varēs saņemt karā piedalījušies karavīri, iekšlietu, izlūkošanas un valsts drošības iestāžu darbinieki, okupētajās teritorijās darbojušies partizāni un pagrīdes organizāciju locekļi, kā arī tā sauktie “iznīcinātāji”, kas no 1944.gada 1.janvāra līdz 1951.gada 31.decembrim piedalījušies kaujas operācijās pret nacionālajiem partizāniem Ukrainā, Baltkrievijā, Lietuvā, Latvijā un Igaunijā.

Mūža materiālais nodrošinājums noteikts arī karadarbībā pret Somiju, Vāciju un tās satelītiem, un Japānu kritušo atraitnēm un atraitņiem, Ļeņingradas blokādi pārcietušajiem, nacistu ierīkoto koncentrācijas nometņu ieslodzītajiem.

Saskaņā ar dekrētu ikmēneša materiālais nodrošinājums būs no 500 līdz 1000 rubļiem (10,25 līdz 20,51 eiro).

Krievijas prezidents ir uzdevis valdībai noteikt avotus un kārtību ar šo dekrētu saistīto izdevumu finansēšanai, kā arī kārtību, kā tiks īstenota šī materiālā nodrošinājumа izmaksāšana.

Dekrēts stājas spēkā tā parakstīšanas dienā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Putins atpleezh bruuces un tuvojas 3.pasaulu karsh.

  2. Ikmēneša asinsnauda tiem krievu okupantiem un viņu vietējiem rokaspuišiem , kas līdz pat Staļina nāvei Latvijā piedalījās represijās pret vietējiem iedzīvotājiem – nacionālo partizānu apkarošanā un iznīcināšanā, pēckara gadu izsūtīšanās uz Sibīriju, latviešu pazemošanā un t.t. Varoņi! Godam nopelnījuši!

  3. vai valsts budzets pavilks…

  4. Putin should provide material support and reparation for all those Latvian citizens and their families who were impacted by Soviet occupation and oppression!

Draugiem Facebook Twitter Google+