×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. jūlijs, 2015
Drukāt

Putins Obamam norāda, ka ASV un Krievijas attiecības ir pamats globālajai stabilitātei (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas prezidents Vladimirs Putins sestdien paziņoja, ka attiecības starp Krieviju un ASV ir pamats, lai garantētu globālo stabilitāti un aicināja uz dialogu, kas balstīts uz “vienlīdzību un cieņu”.

Vēstījumā savam ASV kolēģim Barakam Obamam Neatkarības dienā Putins norādīja, ka ASV un Krievijas attiecības ir “pamata faktors, lai nodrošinātu stabilitāti un drošību pasaulē, neskatoties uz atšķirībām” starp abām valstīm.

“Krievija un ASV spēj atrast risinājumus vissarežģītākajām starptautiskajām problēmām un iedarbīgi stājas pretī globāliem draudiem un izaicinājumiem,” Putins norādīja telegrammā, liecina Kremļa izplatītais paziņojums.

Tas jāizdara, “veidojot dialogu uz vienlīdzības principiem un ievērojot viens otra intereses”, teikts Putina apsveikuma vēstījumā Obamam ASV Neatkarības dienā.

Krievija kopš konflikta sākuma Ukrainā ir izmantojusi arvien naidīgāku retoriku par ASV, apgalvojot, ka Rietumvalstu sankcijas pret Krieviju tās šķietamās iesaistes karadarbībā Ukrainas austrumos, ir rezultāts ASV spiedienam uz Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Pagājušajā mēnesī Putina drošības padomes vadītājs Nikolajs Patruševs apgalvoja, ka ASV vēlas iznīcināt Krieviju kā valsti.

Krievijas militārā retorika pēdējā laikā ir koncentrējusies uz NATO klātbūtni Austrumeiropā, ko uzskata par lielāko draudu savas valsts drošībai.

Tomēr Putins arī ir sazinājies ar Obamu, lai runātu par terorisma draudiem, jo īpaši tiem, ko rada džihādistu grupējums “Islāma valsts”.

Krievijas līderis ir devis uzdevumu ārlietu ministram Sergejam Lavrovam pārrunāt kopīgu pretterorisma stratēģiju ar ASV valsts sekretāru Džonu Keriju.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. … ar piebildi – klausīt Krieviju un tad Krievijai piešķirt teritorijas sākot ar Špicbergenu un beidzot ar Aļasku…

  2. Būs no Ķīnas pārmīzis.

Draugiem Facebook Twitter Google+