×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
12. jūlijs, 2018
Drukāt

Putins pagarinājis embargo pārtikas produktiem no ES un citām valstīm (1)

Foto - LETA/ITAR-TASSFoto - LETA/ITAR-TASS

Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien pagarinājis embargo pārtikas produktu importam no Eiropas Savienības (ES) un citām valstīm līdz nākamā gada beigām.

Putina parakstītais dekrēts noteic, ka embargo paliks spēkā līdz 2019.gada 31.decembrim.

Zemkopības ministrijā (ZM) aģentūrai LETA sacīja, ka iepriekš nebija paredzams, ka Krievija pagarinās embargo pārtikas produktu importam no ES.

ZM norādīja, ka Latvijas pārtikas ražotājiem līdz ar Krievijas pagarināto embargo pārtikas produktu importam no ES nekas nemainās, tikai pagarinās Krievijas 2014. gada 6.augusta lēmuma piemērošana.

Krievija 2014.gada 7.augustā noteica embargo lauksaimniecības produkcijai no Eiropas Savienības (ES), ASV, Austrālijas, Norvēģijas un Kanādas. Tā bija Maskavas reakciju uz sankcijām, kas pret to tika noteiktas pēc Krimas aneksijas.

2015.gada augustā embargo tika noteikts arī pret Albāniju, Melnkalni, Islandi un Lihtenšteinu, bet 2016.gadā pret Ukrainu, kas arī pievienojās starptautiskajām sankcijām pret Krieviju, kuras noteiktas saistībā ar tās agresiju Ukrainā.

Krievijas embargo attiecas uz liellopu gaļu, cūkgaļu, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieru, pienu un piena produktiem. Šajā sarakstā gan nav iekļauts saldējums.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Izskatās, ka krieviem ne ar ko neesam interesanti, bet krievu gāze un nafta ir ļoti būtiska. Pārtikas aizliegums būs risināms ļoti sarežģītā veidā, jo ir ļoti maz preču, ko, tirgojoties, būtu iespējams par gāzi piedāvāt. Un nevienam negribās maksāt zeltā. Tā ka sankciju rungai ir divi gali. Grūti spriest, kurš gals resnāks.

Draugiem Facebook Twitter Google+