×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. marts, 2015
Drukāt

Putins par Ļitviņenko slepkavību aizdomās turēto Lugovoju apbalvo ar ordeni (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ar ordeni “Par nopelniem tēvzemes labā” apbalvojis bijušo izlūkdienesta līdzstrādnieku Andreju Lugovoju, kuru Lielbritānijas varasiestādes tur aizdomās par Kremļa kritiķa Aleksandra Ļitviņenko slepkavību, teikts paziņojumā Krievijas tiesiskās informācijas oficiālajā mājaslapā.

Lugovojs, kurš šobrīd Krievijas parlamentā pārstāv Vladimira Žirinovska partiju, apbalvots “par lielu ieguldījumu Krievijas parlamentārisma attīstībā un aktīvu likumdošanas darbību”. Viņam piešķirts otrās pakāpes ordenis.

Lielbritānijas policija Lugovoju uzskata par galveno aizdomās turamo Ļitviņenko slepkavības lietā. Tomēr Maskava viņu atsakās izdot, un šis jautājums nopietni pasliktinājis Londonas un Maskavas attiecības.

Uz Lielbritāniju pārbēgušais Ļitviņenko nomira 2006.gada 23.novembrī – trīs nedēļas pēc saindēšanās, kuras dēļ viņam izkrita mati, viņš spēcīgi novājēja un viņa iekšējie orgāni pamazām pārstāja darboties.

Ļitviņenko organismā pēc nāves tika atrasts liels daudzums radioaktīvā polonija 210, kas vairāk nekā desmit reizes pārsniedzis nāvējošo devu. Pēc Lielbritānijas izmeklētāju novērtējuma, Ļitviņenko nonāvēšanai izmantotā polonija 210 deva maksā vismaz desmit miljonus ASV dolāru (7,3 miljonus eiro).

Polonijs 210 ir rets, ļoti bīstams radioaktīvs izotops. To var iegūt tikai kodolreaktorā, līdz ar to tikai ļoti augsti attīstīta organizācija, ja ne ietekmīga valsts, varētu būt spējīga uz šo noziegumu.

Ļitviņenko domubiedri uzskata, ka bijušo izlūku nogalinājuši Krievijas valdības dienestu pārstāvji, tādējādi atriebjoties par viņa opozicionāro nostāju pret prezidentu Vladimiru Putinu.

Putins ar ordeni apbalvojis arī Čečenijas līderi Ramzanu Kadirovu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. paies laiks un Ņemcova slepkava arī dabūs ordeni – redzēsiet

Draugiem Facebook Twitter Google+