×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. marts, 2014
Drukāt

Putins paraksta līgumu par Krimas aneksiju (Video, foto) (9)

President Vladimir Putin speaks about Crimea

epa04130778 Russian President Vladimir Putin (2-R) shakes hands with Crimean leaders (L-R) Premier of the Crimean government Sergey Aksionov, Speaker of the Supreme Council of Crimea Vladimir Konstantinov and head of Sevastopol city administration Alexei Chaliy in the Grand Kremlin Palace in Moscow, Russia, 18 March 2014. Crimea and Sevastopol will join Russia as two separate regions, President Putin said, adding that he would sign treaties immediately. EPA/SERGEI ILNITSKY / POOL

Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Krimas, kā arī Sevastopoles pašpasludinātie līderi otrdien parakstījuši līgumu par Ukrainai piederošās pussalas aneksiju.

Vladimirs Putins otrdien, runājot parlamenta apakšpalātā Valsts domē, paziņoja, ka Krima Krievijas iedzīvotāju sirdīs “ir bijusi un ir neatņemama Krievijas daļa”.

Putins savā runā arī nosodīja 1954.gadā toreizējās Padomju Savienības vadības pieņemto lēmumu Krimu, kas līdz tam bija Krievijas sastāvā, pievienot Ukrainai, un teica, ka saistībā ar šo lēmumu notikuši daudzi “pārkāpumi”.

Pēc Krievijas prezidenta teiktā. Ukrainas krievvalodīgie iedzīvotāji ir noguruši no pastāvīgās krīzes, kas Ukrainu plosa jau vairāk nekā 20 gadus. “Situācija sāka attīstīties citādi. Vairākkārtīgi notika mēģinājumi liegt krieviem vēsturisko atmiņu, kā arī pakļaut asimilācijai dzimto valodu,” uzsvēra Putins.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Labi, Krievija ir ieguvusi Krimu, lai izveidotu tur sev karabāzi. Bet zaudējusi ir n reizes vairāk – uz ilgiem gadiem pazaudējusi pašu Ukrainu, sanaidojusi abas tautas, panākusi, ka tā aiziet no Krievijas ietekmes uz Rietumiem, tā novājinot pašas Krievijas pozīcijas, nonākusi visas pasaules politiskā un pakāpeniski arī ekonomiskā izolācijā, jo Rietumi centīsies norobežoties no Krievijas naftas un gāzes tirgus. Bet tas draud ar lielām ekonomiskām grūtībām pašai Krievijai. Putina čekistiskais domāšanas veids rāda, ka viņš nav cilvēks ar valstsvīra domāšanu, kas savu rīcību būtu spējīgs pakļaut savas tautas interesēm, tās labklājībai. Drošībniekus par valstsvīriem likt nevar, jo viņi, kā viņiem mācīts, pirmajā vietā liek intrigas un spēlītes ar ieročiem un spēku.

 2. Pirmavots (īpaši jau – **):

  ..

  Ir sacīts: “Kauns NAV nezināt – kauns IR nevēlēties zināt.”

 3. Tas nav nekas vairāk kā totalitātisma cīņa ar demokrātiju gan domāšanā, gan rīcībā. Vienā pusē brutāla, militāra spēka lietošana, svešas teritorijas sagrābšana un autoritāra varas demostrēšana un otrā pusē dialoga meklēšana, starptautisks nosodījums un pakāpeniska sankciju ieviešana impēriskās domas savaldīšanai. Protams, ka pielietotās metodes nav līdzvērtīgas, bet ir 21. gadsimts un šodien starpvalstu problēmas nedrīkst risināt ar brutālu spēku. Vai tad nav pietiekoši daudz asiņu lijis 20. gadsimtā? Tomēr
  daži apmāti valstu vadoņi atkal alkst pēc jaunas pasaules pārdalīšanas.

 4. Tāds izskatās Krievijas impērijas sabrukuma otrā posma sākums, ar pseidouzvaras svinēšanu…

 5. Mīlēsim savu zemi Atbildēt

  Skumīgi, bet ir daļa krievu, kuri pēc PSRS sabrukšanas turpināja Krievijas piekopto staļinisko politiku, pieprasīja krievu valodu kā vienīgo valodu okupētajās zemēs un dzīvojot Krievijas staļiniski informatīvajā telpā, kļuva par nepanesamu slogu savām kaimiņu tautām. Ja viņi nevēlas cienīt valsti, kurā viņi ieradušies, tad viņiem jāatgriežas savā plašajā dzimtenē, jārūpējas par to un jāpārstāj kurināt naidu starp tautām un jāpārstāj iekarot kaimiņu zemju teritorijas.

 6. Sviests… Tas notiek Eiropas vidū, 21.gadsimtā!

 7. Putins ar Krimas aneksēšanas akta parakstīšanu ir apkaunojis Krieviju kā valsti un lielo krievu tautu uz daudziem gadu desmitiem, ja ne simtiem. Viņš Krieviju ir pielīdzinājis burtiski nedaudzajām pasaulē vēl esošajām totalitārajām diktatūrām, kā piem. Ziemeļkoreja.

 8. Klausījos Putina runu, kura bija ieturēta aukstā kara toņos un man ļoti atgādināja Brežņeva laikus. Tas tikai raksturo Putinu kā totalitāro ideju nevis demokrātijas piekritēju. Viņš teica, ka Krima jau izsenis ir Krievijas un krievu teritorija un tāda arī paliks. Tāpēc latviešiem nevajag minstināties un Satversmes preambulā skaidri un gaiši ierakstīt , ka Latvija ir latviešu zeme un tāda arī būs turpmāk. Vajag mācīties no Austrumu kaimiņa!

 9. Ļoti interesanta pozīcija- Putins teica ka Ukrainas pašpasludinātā valdība nav likumīga, bet Krimas pašpasludinātā valdība dara to pašu , tie ir likumīgi !!!Kur loģika ???70. gadus vecais scenārijs atkārtojas !!! Iebrūk armija , notiek vēlēšanas, un “tētiņu “lūdz uzņemt savā saimē !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+