×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Putins paraksta pretrunīgi vērtēto “Lielā brāļa likumu” pret terorismu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis vairākus pretrunīgi vērtētos grozījumus pretterorisma likumā, kas jau kļuvis pazīstams kā “Lielā brāļa” likums un interneta uzņēmumiem varētu izmaksāt miljardus.

Ceturtdien valdības tīmekļa vietnē publicētie grozījumi palielina tiesībsargāšanas iestāžu pilnvaras un uzdod telekomunikācijas pakalpojumu sniedzējiem uzglabāt lietotāju telefonsarunas un īsziņas, kā arī pārraidītos attēlus
un videoklipus sešu mēnešus, bet metadatus – līdz pat trim gadiem.

Uzņēmumiem jānodrošina arī drošības dienestiem piekļuve šiem datiem un to atšifrēšanai nepieciešamajiem mehānismiem.

Par krimināli sodāmiem pasludināti vairāki pārkāpumi, kuru pastrādātāji līdz šim netika pakļauti kriminālvajāšanai, bet par dažiem nodarījumiem kriminālatbildības vecums pazemināts līdz 14 gadiem. Pagarināti arī paredzētie cietumsoda termiņi par tiešsaistes noziegumiem, piemēram, par kūdīšanu uz terorismu.

Krievijas parlamenta apstiprinātais likumprojekts internetā un telekomunikāciju industrijā izraisījis milzu satraukumu.

Ceturtdien laikrakstā “Kommersant” publicētajā intervijā mobilo pakalpojumu sniedzēja “Megafon” vadītājs Sergejs Soldatenkovs norādījis, ka datu uzglabāšanai uzņēmumam būs nepieciešams tērēt 200 miljardus rubļu, kas ir četrreiz vairāk nekā tā ikgadējā peļņa.

“Šāds likumprojekts izputinās telekomunikāciju industriju”, uzsvēris Soldatenkovs, iesakot valdībai industriju aplikt ar papildu nodokli viena procenta apmērā un iegūtos līdzekļus izmantot nepieciešamās infrastruktūras izveidei.

Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs ceturtdien žurnālistiem norādīja, ka Putins uzdevis valdībai pārraudzīt “likuma īstenošanas procesu” un rīkoties, ja rodas “nevēlamas” sekas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+