Pasaulē
Citur

Putins paziņo, ka ir “gatavs doties uz Vašingtonu”, ielūdz Trampu uz Maskavu0


Abi prezidenti tikšanās sākumā 2018. gada jūlijā.. Foto – AFP/Scanpix/LETA
Abi prezidenti tikšanās sākumā 2018. gada jūlijā.. Foto – AFP/Scanpix/LETA
Foto: AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien sacīja, ka ir uzaicinājis ASV prezidentu Donaldu Trampu vizītē apmeklēt Maskavā un ka ir gatavs doties uz Vašingtonu, lai ar Trampu tiktos vēl vienā samitā.

Putins sacīja, ka plāno ar Trampu tikties arī šogad samita gaitā Argentīnā un, iespējams, arī citos forumos.

“Esmu gatavs doties uz Vašingtonu,” Putins Johannesburgā sacīja pēc BRICS grupas valstu līderu samita, piebilstot, ka uzaicinājis Trampu vizītē apmeklēt Maskavu.

“Viņam ir vēlme rīkot tikšanās nākotnē, un es esmu gatavs,” sacīja Putins, uzsverot, ka ir jābūt atbilstošiem apstākļiem, lai šādas tikšanās varētu notikt.

Putins norādīja, ka plāno ar Trampu tikties G-20 sanāksmes gaitā Buenosairesā novembra beigās un, iespējams, arī citos forumos, kurus viņš konkrēti neminēja.

“Dzīve iet uz priekšu, un mūsu kontakti turpinās, neraugoties uz sarežģījumiem – sarežģījumiem ASV iekšpolitiskajā dzīvē,” sacīja Putins.

Viņš norādīja, ka abiem līderiem jātiekas tiešās sarunās, lai spriestu par starptautisko un divpusējo attiecību jautājumiem.

“Ir nepieciešami kontakti visaugstākajā politiskajā līmenī,” sacīja Putins. “Nevar visu diskutēt pa telefonu.”

Reaģējot uz Putina izteikumiem, Baltais nams jau paziņojis, ka Tramps esot “atvērts” Maskavas apmeklējumam, ja saņems oficiālu Putina uzaicinājumu.

Trampu tas apmierina, norādīja Baltā nama preses sekretāre Sāra Hakabija, piebilstot, ka prezidents vēlētos uzņemt Putinu pēc Jaunā gada un ka pats viņš būtu gatavs apmeklēt Maskavu, “ja saņems oficiālu ielūgumu”.

Šomēnes Helsinkos notikušais Trampa un Putina samits Vašingtonā izraisījis politisku vētru. Daži kritiķi Trampam pat pārmet, ka viņš nodevis Amerikas intereses.

LA.lv