×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. novembris, 2014
Drukāt

Putins pieļauj iespēju balotēties prezidenta vēlēšanās 2018.gadā (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas prezidents Vladimirs Putins svētdien, 23.novembrī, publicētā intervijā pieļāva iespēju, ka varētu kandidēt prezidenta vēlēšanās 2018.gadā uz jaunu sešu gadu termiņu, bet sacīja, ka vēl nav izlēmis.

“Jā, eksistē manas [kandidatūras] jaunas izvirzīšanas iespēja. Vai tā tiks realizēta, pagaidām nezinu,” sacīja Putins intervijā valsts ziņu aģentūrai TASS, kas ierakstīta 13.novembrī Vladivostokā.

Putins piekrita, ka Konstitūcija pieļauj viņa balotēšanos uz jaunu amata termiņu, kas viņam būtu ceturtais vispār, bet tikai otrais pēc kārtas, un ļautu palikt amatā līdz 2024.gadam.

“Pieļauju, bet tas nepavisam nenozīmē, ka es pieņemšu šādu lēmumu. Es vadīšos no vispārējā konteksta, iekšējās izpratnes, sava noskaņojuma,” sacīja Putins.

“Vai tiešām ir nepieciešams par to domāt tagad? 2014.gads vēl nav beidzies, bet jūs runājat par 2018.gadu,” teica Putins.

Putins tomēr noliedza, ka viņš mēģinātu palikt prezidenta amatā līdz mūža beigām. “Nē, tas ir nepareizi valstij, tas ir kaitīgi, un man tas nav vajadzīgs,” sacīja Putins.

Krievijas Konstitūcija ļauj ieņemt prezidenta amatu ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas.

Putins 2008.gadā pēc otrā prezidentūras termiņa beigām atstāja šo amatu un kļuva par premjerministru, ļaujot prezidenta amatu ieņemt Dmitrijam Medvedevam, bet pēc Medvedeva prezidentūras beigām atkal atgriezās prezidenta amatā.

Putinam tagad ir 62 gadi, bet 2024.gadā viņam apritētu 72 gadi.

Padomju Savienības vadītāji Josifs Staļins un Leonīds Brežņevs nomira attiecīgi 74 un 75 gadu vecumā, vēl atrodoties amatā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nu gan pārsteigums…. 😀

  2. Vai, kāds pārsteigums !!

  3. Jaunums būtu – ja apdomātu nebalotēties

Draugiem Facebook Twitter Google+