×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
31. augusts, 2014
Drukāt

Putins pieprasa sākt sarunas par Austrumukrainas valstiskumu (13)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas prezidents Vladimirs Putins svētdien, 31.augustā, paziņoja, ka Ukrainai ir jāsāk sarunas par Ukrainas dienvidaustrumu daļas valstiskuma jautājumiem.

“Ir nekavējoties jāsāk būtiskas, saturīgas sarunas, un nevis par tehniskiem jautājumiem, bet par sabiedrības politiskās organizācijas un valstiskuma jautājumiem Ukrainas dienvidaustrumos ar mērķi neapstrīdami nodrošināt tur dzīvojošo cilvēku likumīgās intereses,” Putins paziņoja Krievijas televīzijas Pirmajā kanālā.

Viņš arī uzsvēra, ka Ukrainas dienvidaustrumos ir nepieciešams “nekavējoties pārtraukt kaujas darbības un sākt atjaunot infrastruktūru”.

“Ja kāds uzskata, ka [var pastāvēt] situācija, kurā tiešā tēmējumā tiks apšaudītas Ukrainas dienvidaustrumu pilsētas un ciemi, un ka paši zemessargi uz to nekādi nereaģēs, bet tikai gaidīs solītās sarunas, tad šie cilvēki atrodas kaut kādu ilūziju gūstā,” sacīja Putins.

Austrumukrainas prokrieviskie separātisti, kurus atbalsta Krievija, sevi dēvē par zemessardzi , un tā viņus mēdz dēvēt arī Krievijas oficiālās varas iestādes.

Putins arī pauda uzskatu, ka pirms gaidāmās ziemas Ukrainai derētu padomāt par to, kā ziemas salu pārcietīs tās pilsoņi. “Manuprāt, bez Krievijas par to jau neviens nedomā,” sacīja Putins.

“Ir risinājuma varianti, kā viņiem palīdzēt. Pirmais – nekavējoties izbeigt kaujas darbības un sākt atjaunot nepieciešamo infrastruktūru. Sākt papildināt rezerves, veikt nepieciešamos remonta darbus un gatavoties rudens un ziemas periodam,” teica Putins.

Runājot par Rietumu pausto atbalstu Ukrainai, Krievijas prezidents ieteica Rietumvalstīm padomāt par Eiropas demokrātiskajām vērtībām.

“Valsts apvēruma atbalstīšana, bruņota varas sagrābšana un tam nepiekrītošo apspiešana ar bruņoto spēku palīdzību. Vai tās ir mūsdienu Eiropas vērtības? Man šķiet, ka ir jāatgādina par to mūsu kolēģiem. Par viņu pašu ideāliem,” sacīja Putins.

Viņš arī pauda uzskatu, ka Krievijai ir jāizrāda pretimnākšana Ukrainas vadībai jautājumā par humānās palīdzības sniegšanu cilvēkiem militārā konflikta zonā.

“Mēs vienojāmies par to, ka mēs realizējam [Ukrainas prezidenta Petro] Porošenko piedāvāto plānu palīdzības sniegšanai cilvēkiem, kam tā vajadzīga, Luganskā un Doņeckā, un iesim pa viņa piedāvāto ceļu – nosūtīsim cilvēkiem nepieciešamo produkciju un preces ar dzelzceļa transportu,” paziņoja Putins.

“Par to mēs arī runājām ar prezidentu Porošenko. Viņš ar sapratni izturas pret to, ko Krievija dara. Es uzskatu, ka mums ir jāizrāda pretimnākšana Ukrainas vadībai šajā jautājumā,” apgalvoja Putins.

Putins arī atzinīgi novērtēja savu tikšanos ar Porošenko. “Tikšanās bija ļoti laba, man šķiet, pietiekami atklāta. Es uzskatu, ka Petro Aleksejevičs [Porošenko] ir partneris, ar kuru var vest dialogu,” sacīja Putins.

Putins pauda uzskatu, ka mierīgai konfikta atrisināšanai Ukrainā traucē gatavošanās Ukrainas parlamenta ārkārtas vēlēšanām, kas paredzētas 26.oktobrī, jo visi vēlēšanu kampaņas dalībnieki grib “demonstrēt savu spēku”.

“Visi grib parādīt, ka ir stipras meičas un puiši. Šajos saasinājušās politiskās cīņas apstākļos ir grūti cerēt uz to, ka atradīsies cilvēki, kas skaidri paziņos savu pozīciju, kura vērsta uz miera meklējumiem, nevus uz problēmas militāriem risinājumiem,” sacīja Putins.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Cilvēce XXI gadsimtā nevar atļauties tādu agresīvu impēriju, kāda ir Putļera Krievija. Ir jāsadala Krievijas Federācija un jāierobežo Moskovija tajās robežās, kādas bija Maskavas dibinātāja, kņaza Jurija Dolgoruhija laikā.

 2. Kāda problēma ? Lai tak runā pats ar sevi cik uziet !

 3. Un ja izdotos šis Putina plāns, tad nākamie, pēc Ukrainas, būsim mēs, tieši pēc šī paša kremļa sen izstrādāta scenārija viņi ies tālāk , neskatoties pat, ka esam ES un NATO !

 4. Mazais rūķis cenšas pārspļaut Hitleru un Staļinu visās izpausmēs. Pagaidām trūkst tikai pāraudzināšanas nometnes neapmierinātajiem, tacu arī līdz tam tiks. Beigas bunkurā arī pienāks ātrāk – iespējams, jau nākamajā pavasarī.

 5. Pieticīgais Putins!!

 6. Ievērojiet, Putins nekad militāri nekonfliktē ar līdzvērtīgu, vai “nedod Dievs”, stiprāku pretinieku, bet
  vienmēr ar vājāku, kurš nevar pats sevi pienācīgi aizstāvēt. Savu pārākumu viņš demonstrē tikai pret vājāko, kā Gruziju, Čečeniju, Moldovu, tagad Ukrainu, radot iespaidu pasaulei, ka viņš visur ir pārāks un ļoti varens. Bet Ukrainā viņš var aplauzt ragus, jo tā tomēr ir 40 miljonu liela tauta, kas nebūs tik viegli pakļaujama, kaut arī tās bruņotie spēki ir tikai tapšanas stadijā. Par to liecina arī pirmie simti zārku ar kritušajiem, kas tiek nosūtīti atpakaļ uz Krieviju. Un šie zaudējumi ukraiņu zemē tikai pieaugs.

 7. KĀDA TRAĢISKA NEKAUNĪBA!!! PRĀTAM NEAPTVERAMA!!! Aneksēt svešu teritoriju un vēl DOT PADOMUS…. ĀRPRĀTS!!!!!!!!!! Kuras valsts prezidents VĒL kaut ko TĀDU būtu gatavs realizēt?????????Laikam ukraiņi un pārējā pasaule tiek uzskatīta par AKLIEM IDIOTIEM!!!…

 8. Laikam krievu tautai un Staļinam TĀDS ceļš BIJA svešs… Kāpēc kaut ko mācīties? Vai tad Vacijas karaspēks PALIKA Krievijas teritotijā 50 gadus pēc kara??? NĒ!!!!!! Cilvēks SAPROT TIKAI TAD, JA PATS IZBAUDA UZ SAVAS ĀDAS – KĀ TAS IR BŪT PAKĻAUTAM UN PILDĪT SVEŠAS PAVĒLES UN RUNĀT SVEŠĀ MĒLĒ…

 9. Abrene, Karelija , Čuvašija………….visi grib valstiskumu. Bet ko nu ar fašistu runāt

 10. Pavēles jaunajā aukstajā karā dod Obama ar saviem ekspertiem.

  • Ko tu te murgo ! Ja Obama būtu gribējis jaukties , tad sen jau to būtu izdarījis !Viņam nav tāda lielummānija, ka jūsu kremļa .. , un arī par vesela saprāta trūkumu Obama nevar sūdzēties !

 11. Čekas puspulkvedis pilnībā atdarina Hitlera 1938 – 1940. gadā piekopto demagoģiju un ved savu valsti pa Vācijas noieto ceļu. Labi būtu, ja viņš skatītos drusku arī uz priekšu un atcerētos, ko tāds ceļš maksāja Hitleram un Vācijai, vācu tautai. Sengrieķu filozofs savā laikā teica, ka “vienā un tajā pašā upē nevar iekāpt divas reizes”.

 12. Daudz grib,lai savāc savus jaunkrievus uz plašo Krievzemi……

Draugiem Facebook Twitter Google+