Sports
Ziemas sports

Putins pirms Soču olimpisko spēļu atklāšanas devis rīkojumu notriekt pasažieru lidmašīnu1


Vladimirs Putins un preses sekretārs Dmitrijs Peskovs
Vladimirs Putins un preses sekretārs Dmitrijs Peskovs
Foto – AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 2014.gadā īsi pirms Soču ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas devis rīkojumu notriekt pasažieru lidmašīnu, jo viņam paziņots, ka lidaparātu plānots izmantot teroraktā, kas būtu vērsts pret šo ceremoniju, bet laikus atklājies, ka tā ir viltus trauksme, vēsta jaunā dokumentālā filma par Kremļa saimnieku.

Turcijas aviokompānijas “Pegasus Airlines” lidmašīna “Airbus A320” bija ceļā no Harkovas Ukrainā uz Stambulu Turcijā, kad Putinam tika paziņots, ka aviolaineris ir nolaupīts un dosies uz Sočiem, kur bija jāsākas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai.

Putins intervijā filmas veidotājam Andrejam Kondrašovam sacīja, ka devis atļauju notriekt lidmašīnu, kurā atradās 110 cilvēki, jo drošības dienesti informējuši viņu, ka tāda ir procedūra šādās situācijās.

Pavisam neilgi pirms olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas prezidents tika informēts, ka tā ir viltus trauksme un lidmašīna nav nolaupīta, tādēļ lidaparāts netika notriekts.

Jautāts par izjūtām starp šiem diviem telefona zvaniem, Putins sacīja, ka nevēlas par to runāt.

Divu stundu garajā dokumentālajā filmā, kas pirmizrādi piedzīvoja svētdien, Putins attēlots izteikti pozitīvā gaismā.

Filma tika demonstrēta nedēļu pirms 18.martā paredzētajām Krievijas prezidenta vēlēšanām, kurās, gandrīz droši, uzvarēs Putins, tādējādi nodrošinot sev palikšanu Kremlī līdz 2024.gadam.

Putina sauklis šajā vēlēšanu kampaņā ir “Spēcīgs prezidents – spēcīga Krievija!”.

Jau ziņots, ka Putins dokumentālajā filmā arī izteicies, ka nekādos apstākļos neatdos Krimu atpakaļ Ukrainai.

2014.gada 8.februārī tolaik 45 gadus vecais Ukrainas pilsonis Artjoms Kozlovs, būdams alkohola reibumā, Turcijas aviokompānijas “Pegasus Airlines” Harkovas – Stambulas reisa lidmašīnā paziņoja, ka viņam esot bumba un ka lidmašīnai jādodas uz Sočiem, kur tobrīd bija jāsākas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai. Kozlovs sacījis, ka iebilst pret politiku, ko īstenoja toreizējais Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs un Putins, un ka viņu rokas esot “notraipītas ar asinīm”. Kozlovs arī pieprasījis atbrīvot desmitiem Ukrainā aizturēto protestētāju. Apkalpei izdevās pasažieri nomierināt un sasiet ar virvi, tomēr Turcijas gaisa spēku iznīcinātājs F-16 pavadīja pasažieru lidmašīnu, līdz tā nolaidās plānotajā galamērķī – Stambulas Sabihas Gekčenas lidostā. Vīrietis nekavējoties tika aizturēts, bet pie viņa netika atrastas nedz sprāgstvielas, nedz ierocis.

LA.lv