Pasaulē

Putins plāno Sīrijas režīma un opozīcijas “kongresu” Sočos 16

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien paziņojis, ka Turcijas un Irānas prezidenti Redžeps Tajips Erdoans un Hasans Ruhani piekrituši Sīrijas režīma un opozīcijas spēku “kongresam” Sočos, lai sekmētu trauslās ANO miera sarunas Ženēvā.

Kongress sapulcinātu vienuviet “pārstāvjus no dažādām politiskajām partijām, iekšējās un ārējās opozīcijas”, lai apspriestu “nākotnes valsts parametrus”, paziņoja Putins, piebilstot, ka tas būtu stimuls centieniem atrisināt Sīrijas krīzi Ženēvas procesā.

Plānots, ka ANO vadītās Sīrijas miera sarunas atsāksies 28.novembrī Ženēvā.

Putina, Erdoana un Ruhani tikšanās ir pirmais trijotnes samits, kas notiek laikā, kad Ankara, Maskava un Teherāna centienos izbeigt sešus gadus ilgstošo Sīrijas pilsoņkaru sadarbojas arvien intensīvāk.

Šīs valstis atbalsta Sīrijas miera sarunas Kazahstānas galvaspilsētā Astanā, kā arī ir panākušas deeskalācijas zonu izveidošanu vairākos Sīrijas apvidos.

Sadarbība turpinās, neraugoties uz to, ka Krievija un Irāna Sīrijas pilsoņkarā atbalsta valdību, bet Turcija – nemierniekus.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.

Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 320 000 cilvēku.

LA.lv