×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. aprīlis, 2016
Drukāt

Putins Rietumos dislocējis slepenas kaujas grupas (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu un prezidents Vladimirs Putins

Vācu žurnālists Boriss Reitšusters savā jaunākajā grāmatā paziņojis, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins rietumvalstīs dislocējis slepenas kaujas grupas, vēsta britu laikraksts “Daily Mail”.

Žurnālists savā grāmatā “Putina slepenais karš” norāda, ka Krievijas aģenti ir apguvuši tuvcīņas tehniku “Sistēma”, kas tiek mācīta Krievijas specvienību karavīriem.

Reitšusters esot redzējis Rietumeiropas izlūkdienestu ziņojumus, kuros pausta informācija par Krievijas slepeno grupu izplatību Eiropā.

“Tas nozīmē, ka Kremļa līderim un bijušajam izlūkdienestu priekšniekam Putinam Rietumos ir piekļuve elites kaujinieku tīklam,” pirms piektdien gaidāmās grāmatas iznākšanas raksta Vācijas avīze “Bild”.

Grāmatas autors atklāj, ka slepeno grupu komandieri nāk no Krievijas militārā izlūkdienesta Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GRU) un gaisa desanta karaspēka.

Vācijas izlūkdienesti šogad jau brīdināja par Putina plānu destabilizēt valsti, izmantojot propagandu.

Reitšusters saka, ka izlūkdienestu materiāli, ko viņš ir redzējis, liecina par plāniem kūdīt uz nemieriem, izkropļot demokrātisko politisko procesu un “paust nedemokrātiskus ideālus”.

Krievu “Sistēmas” pašaizsardzības skolas Vācijā darbojas, lai maskētu aģentu tikšanos, un tajās tiek “vervēti” jauni kaujinieki, norāda žurnālists.

Viņš pauž, ka Eiropas izlūkdienesti pērn identificējuši apmēram 300 vīriešus, kuri Vācijā ir iesaistīti “Sistēmas” struktūrās. To vidū ir karavīri, policisti un Vācijas policijas un armijas elites vienību dalībnieki, kas ir “zināmi” drošības iestādēm.

Krievijas paramilitārie grupējumi šobrīd rīko “īstus manevrus Šveices kalnos, darbojas pāri robežām un ir īpaši spēcīgi Čehijā, kur viņi mācības rīko vairumā gadījumu”, uzsvēra žurnālists.

“Šie sabotieri ar elitāru apmācību nav nesvarīgs faktors. Viņi tiek mērķēti krīzes situācijām un apmācīti izraisīt nemierus pēc izlūkošanas dokumentu novērtēšanas,” skaidroja grāmatas autors.

Reitšusters norāda, ka visi savervētie aģenti, kuri var tikt nekavējoties aktivēti, ir saņēmuši Krievijas pases un ir apmācīti veikt sabotāžu un rīkoties ar sprāgstvielām.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Tad ta jaunums, kaujas grupas tiek regulāri iesūtītas, mainītas jau no 20 gadu komunistu laikiem…

  2. Putins jau var organizēt ko grib, bet tauta ir tā, kas noteiks, vai diversanti varēs darboties, vai arī viņus vienkārši ātri nolikvidēs ar visu viņu tuvcīņas māku. Žurnālistiem patīk sensācijas un viņi tad izpūš no mušas ziloni. Savā laikā arī Kominterne Vācijā organizēja bruņotas kaujas grupas no komunistiem, cerot uz vispasaules revolūciju, bet tās visas tika novāktas un organizatori saņēma pēc nopelniem. Nevajag te taisīt ažiotāžu, bet papētīt sīkāk, kas ir šīs grāmatas autors, kādi ir viņa uzskati un nolūki.

  3. Putina saites ar Vaciju vajadzēja cirst uzreiz pēc apvienošanas. It kā kāds būtu šaubījies, ka tie stazi vīri un Kremļa komunisti ar laiku attapsies un pāries uzbrukumā. Komunisma idejas pašas nemirst, tās ir jāizkliedē. Pašas viņas nevienam nav vajadzīgas, bet tās viegli izmantot, lai apvienotu lētticīgos.

  4. Такие перлы надо печатать в разделе ненаучной фантастики. Случай явно клинический, все симптомы на лицо.

  5. spricējošais runcis Atbildēt

    Par šādām kaujas grupām rietumu prese runāja arī padomju laikos,bet cik noprotams
    viņas paredzēts aktivizēt tikai pilna apjoma kara gadījumā,bet tad jau parastajam civēkam viss būs vienalga.

  6. Padlas apšut un viss.

Draugiem Facebook Twitter Google+