Pasaulē

Putins: Rodčenkovu kontrolē un aizsargā FIB 16


Grigorijs Rodčenkovs
Grigorijs Rodčenkovs
Ekrānuzņēmums no NTV sižeta

Starptautiskajai Olimpiskai komitejai (SOK) ļoti svarīgās liecības par Krievijas atbalstīto dopinga programmu sniegušo Grigoriju Rodčenkovu kontrolē un aizsargā Federālais izmeklēšanas birojs (FIB), ceturtdien paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Tieši pateicoties bijušā Maskavas antidopinga laboratorijas priekšsēdētāja Rodčenkova liecībām un arī citiem pierādījumiem, SOK pagājušajā nedēļā lēma par Krievijas Olimpiskās komitejas diskvalificēšanu.

“Viņu kontrolē un aizsargā FIB. Mums tas nav labi, jo tas nozīmē, ka viņu kontrolē ASV slepenie dienesti. Ko viņi viņam dara? Kādas vielas viņam tiek dotas, lai viņš teiktu, to ko viņam vajag teikt,” ikgadējā preses konferencē paziņoja Putins.

2016.gadā pēc divu Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) amatpersonu nāves Rodčenkovs aizbēga uz ASV, jo baidījās par savu dzīvību. Rodčenkovs ir FBI liecinieku aizsardzības programmā.

Tikmēr Putins turpina Krievijas puses retoriku, atzīmējot, ka Rodčenkovs ir psiholoģiskas problēmas.

“Kā nākas, ka šī persona kļuva par mūsu antidopinga aģentūras vadītāju? Tā ir smaga kļūda, un es ļoti labi zinu, kurš pieņēma lēmumu,” teica Putins.

Uzbrukums Rodčenkova personībai nav nekas jauns, jo, piemēram, arī Krievijas skeletonists Aleksandrs Tretjakovs savā liecībā SOK apvainoja bijušo Maskavas antidopinga aģentūras vadītāju kā neuzticamu liecinieku un norādīja uz viņa kādreizējo rīcību un izturēšanos.

Krievija nepārtraukti noliedz valsts atbalstītas programmas eksistenci, tajā pat laikā Putins sola, ka sadarbosies ar SOK un Pasaules Antidopinga aģentūru (WADA).

“Viennozīmīgi, ka skandāls ir sacelts, ņemot vērā Krievijas iekšpolitisko kalendāru,” teica
Putins, kurš martā grasās startēt Krievijas prezidenta vēlēšanās.

Krievijas sportisti olimpiskajās spēlēs varēs startēt zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem būs uzraksts “Olympic Athlete from Russia” jeb “Olimpiskais sportists no Krievijas”. Ja kāds no šiem sportistiem kļūs par čempionu, stadionā tiks atskaņota olimpiskā himna.

SOK par antidopinga pārkāpumiem 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs diskvalificējusi kopumā 31 Krievijas sportistu, no kuriem 25 sankcijas pārsūdzējuši Sporta arbitrāžas tiesā (CAS).

LA.lv