×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
14. decembris, 2017
Drukāt

Putins: Rodčenkovu kontrolē un aizsargā FIB (7)

Ekrānuzņēmums no NTV sižetaEkrānuzņēmums no NTV sižeta

Krievijā Grigoriju Rodčenkovu tagad daudzi sauc par nodevēju un mēģina viņa liecības saukt par meliem.

Starptautiskajai Olimpiskai komitejai (SOK) ļoti svarīgās liecības par Krievijas atbalstīto dopinga programmu sniegušo Grigoriju Rodčenkovu kontrolē un aizsargā Federālais izmeklēšanas birojs (FIB), ceturtdien paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Tieši pateicoties bijušā Maskavas antidopinga laboratorijas priekšsēdētāja Rodčenkova liecībām un arī citiem pierādījumiem, SOK pagājušajā nedēļā lēma par Krievijas Olimpiskās komitejas diskvalificēšanu.

“Viņu kontrolē un aizsargā FIB. Mums tas nav labi, jo tas nozīmē, ka viņu kontrolē ASV slepenie dienesti. Ko viņi viņam dara? Kādas vielas viņam tiek dotas, lai viņš teiktu, to ko viņam vajag teikt,” ikgadējā preses konferencē paziņoja Putins.

2016.gadā pēc divu Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) amatpersonu nāves Rodčenkovs aizbēga uz ASV, jo baidījās par savu dzīvību. Rodčenkovs ir FBI liecinieku aizsardzības programmā.

Tikmēr Putins turpina Krievijas puses retoriku, atzīmējot, ka Rodčenkovs ir psiholoģiskas problēmas.

“Kā nākas, ka šī persona kļuva par mūsu antidopinga aģentūras vadītāju? Tā ir smaga kļūda, un es ļoti labi zinu, kurš pieņēma lēmumu,” teica Putins.

Uzbrukums Rodčenkova personībai nav nekas jauns, jo, piemēram, arī Krievijas skeletonists Aleksandrs Tretjakovs savā liecībā SOK apvainoja bijušo Maskavas antidopinga aģentūras vadītāju kā neuzticamu liecinieku un norādīja uz viņa kādreizējo rīcību un izturēšanos.

Krievija nepārtraukti noliedz valsts atbalstītas programmas eksistenci, tajā pat laikā Putins sola, ka sadarbosies ar SOK un Pasaules Antidopinga aģentūru (WADA).

“Viennozīmīgi, ka skandāls ir sacelts, ņemot vērā Krievijas iekšpolitisko kalendāru,” teica
Putins, kurš martā grasās startēt Krievijas prezidenta vēlēšanās.

Krievijas sportisti olimpiskajās spēlēs varēs startēt zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem būs uzraksts “Olympic Athlete from Russia” jeb “Olimpiskais sportists no Krievijas”. Ja kāds no šiem sportistiem kļūs par čempionu, stadionā tiks atskaņota olimpiskā himna.

SOK par antidopinga pārkāpumiem 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs diskvalificējusi kopumā 31 Krievijas sportistu, no kuriem 25 sankcijas pārsūdzējuši Sporta arbitrāžas tiesā (CAS).

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. =2016.gadā pēc divu Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) amatpersonu nāves Rodčenkovs aizbēga uz ASV, jo baidījās par savu dzīvību. Rodčenkovs ir FBI liecinieku aizsardzības programmā.=
    Vel kaut kad ”netīšām” kāda tur Trocka galvā ieskrēja leduscirtnis un tad Kremļa ordenis cirtņa nesējam…Aizmirsies…? Kad beigsies Kremļa nauda – kādi tad būs komentāri – vaiiii , mani aizmirsa….- neaizmirsa – nauda beigusies. Nauda beigusies, kā tiem čekas maisu noliedzējiem un atvērt nevēlētājiem…Vel jau spurojas, ka jāpētī- ko tur ”pētīt” līdz pēdējais stukačs nomirs? Bērt jau rīt – labāk šodien… Skaties , kuri to bēršanu bremzē un sapratīsi – šodienas jaunie aģenti strādā…

  2. Būs paklausīgi jānotic vadońa apgalvojumiem jo tāds ir vińu pienākums. Neticīgie ir nelojāli keceri kurus labākā gadijumā jāved atpakał uz pareizo cełu.

  3. Paklausīgi

  4. ne dienu bez naida kurināšanas ir LA galvenais sauklis.

  5. ka pats fib viņu nomušis, jo savu “darbu”jau viš paveicis, un vainu par to izsludinās kremlim

    • Tevi, nedod Dievs, kāds nomušīs un arī noteikti vainīgs būs ASV. Morāle – lai kas arī nenotiku, pie visa vainīgs ASV.

  6. Ari PSRS laikos visi disidenti tika uzsatiti par bistamiem un tika ievietoti psihatriskajas slimnicas. Tas pats liktenis butu piemeklejis G.Rodcenkovu,jo vins iedrosinajas “nomelnot” slavenos Krievijas sportistus-dopinga lietotajus.

Draugiem Facebook Twitter Google+