×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. decembris, 2012
Drukāt

Putins: Runas par bijušās PSRS telpas “resovjetizāciju” ir blēņas

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas prezidents Vladimirs Putins noliedzis, ka viņš censtos atdzīvināt Padomju Savienību, nosaucot ASV valsts sekretāres Hilarijas Klintones pagājušās nedēļas izteikumus par “blēņām”.

Klintone pagājušajā nedēļā Putina centienus apvienot bijušās PSRS valstis Eirāzijas savienībā nosauca par “reģiona resovjetizācijas” mēģinājumu. “Nekļūdīsimies tajā! Mēs zinām, kāds ir mērķis, un mēs meklējam veidus, kā to piebremzēt vai novērst,” pirms tikšanās ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu Dublinā sacīja Klintone.

Tiekoties ar savas prezidenta priekšvēlēšanu kampaņas aktīvistu līderiem, Putins noraidīja šādu salīdzinājumu atbilstību, uzsverot, ka bijušās PSRS valstu apvienošanās pamatā esot ekonomiski, nevis politiski mērķi. “Ir ļoti dīvaini dzirdēt, ka daži kolēģi aiz robežām saka, ka tā esot Krievijas ambīciju atdzimšana kā bijušajā Padomju Savienībā. Kādas blēņas,” sacīja Krievijas prezidents. “Tas ir pilnīgi dabisks process. Mums ir kopīga valoda, zināmā mērā kopīga mentalitāte, kopīga transporta infrastruktūra, enerģētikas infrastruktūra.” Tikmēr Krievijas valsts domes spīkers Sergejs Nariškins savos izteikumos bija vēl asāks, Klintones “iejaukšanos un pozitīvu procesu bremzēšanu” pielīdzinot “klibas pīles tūļīgajai gaitai”.

Ar aicinājumu izveidot Eirāzijas savienību Putins nāca klajā pagājušā gada oktobrī publicētā rakstā. Viņš norādīja, ka tā būtu “vēsturisks izrāviens”, kas mainītu kontinenta ģeopolitisko izkārtojumu. Šobrīd Maskava panākusi muitas ūnijas izveidošanu ar Baltkrieviju un Kazahstānu, kas pasludināta par pamatu tālākai ekspadomju telpas reintegrācijai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+