Pasaulē

Putins steidz palīgā uz lāča, tankā un hokeja laukumā 1

Foto: EPA/LETA

Maskavā atvērta jauno mākslinieku darbu izstāde “Superputins”, kurā Krievijas prezidents redzams supervaroņa tēlā, vēsta Krievijas mediji.

Izstādi gatavoja kopš marta, turklāt tās rīkotāji apgalvo – ekspozīcija ir pilnīgi apolitiska.

Putins hokejista ķiverē, Putins ar suni, Putins kā Santaklauss, Putins uz lāča un viduslaiku bruņinieka tērpā – fotogrāfijas no prezidenta biogrāfijas sajaucas ar sirreālistiskām gleznām un skulptūrām, kurās Putins vienmēr ir supervaronis.

Izstādes ideja radusies žurnālistikas fakultātes studentei Jūlija Djuževai, kura uzsver: visi 30 mākslinieki, kuri piedalās izstādē, ir pozitīvi noskaņoti pret Putinu. Naudu izstādes rīkošanai piešķīris mākslinieks un bijušais Arhangeļskas mērs Aleksandrs Donskojs, kurš savā amata izpildes laikā divreiz sodīts – par diploma viltošanu un dienesta pilnvaru pārkāpšanu.

“Man tas ir samierināšanās akts, apzināšanās, ka Putins ir uz visiem laikiem,” pauda Donskojs, paskaidrojot, ka var pretoties, skriet ar galvu sienā, bet pieredze liecina, ka tas neko nelīdzēs, jo “salauzīs dzīvi, iegāzīs, vēl ko izdarīs”.

Sākumā līdzekļus izstādei rīkotāji gribējuši savākt kopfinansējuma platformā, taču atradies tikai viens ziedotājs, kurš piešķīris 50 rubļus. “Mani tas pārsteidza. Daudzi cilvēki saka, – viņi atbalsta Putinu, bet naudas nav,” ironizēja Donskojs.

Galerijas nosaukums

LA.lv