×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Rudīte, Everts
Otrdiena, 21. augusts, 2018
12. aprīlis, 2017
Drukāt

Franks Gordons: Putins tramīgs, Tramps dūšīgs (21)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nāvinieks – 22 gadus vecais Kirgizstānā dzimušais Akbaržons Džalilovs – uzspridzinoties Pēterburgas metro vagonā, deva Krievijas Federācijas prezidentam Vladimiram Putinam ieganstu ciešāk “savilkt skrūves” un novērst tautas uzmanību no iepriekš, 26. martā, veiktajām demonstrācijām pret korupciju, kas notika 84 Krievijas pilsētās. Ne velti 6. aprīlī rūpīgi organizētajiem mītiņiem visā Krievijā, pieminot 14 sprādzienā bojā gājušos, piemita kaut kas māk-slīgs un teatrāls. Mītiņu dalībniekiem bija ļauts ātrāk doties prom no darba, un daudziem arī maksāja par “organizēto piedalīšanos”. Protesti “pret teroru” mijās ar baložu palaišanu gaisā un miera saucieniem. Tipiski “padomiska” gaisotne…

Tikmēr 4. aprīlī, faktiskā Kremļa vasaļa Asada režīma aviācijas uzlidojumā Hānšeihūnas pilsētai Sīrijas ziemeļrietumos, ko kontrolē šā režīma pretinieki, tika izmantota indīgā gāze – zarīns. Mokās bojā gāja 86 cilvēki, tostarp 27 bērni. Tātad Kremļa luteklis Asads rupji lauza solījumu, ko viņš 2013. gadā deva ASV prezidentam Obamam, – likvidēt savus ķīmisko ieroču krājumus. Toreiz Obama, sašutis par drāmu Damaskas apkaimē, kur ar zarīna gāzi tika nogalināti vairāk nekā tūkstoš cilvēku, jau gribēja raidīt raķetes uz Asada rezidenci, lai atbildētu pastrādātajiem noziegumiem. Bet tad Sīrijas diktatoram palīgā nāca Putins, pierunājot viņu “starptautiskā pārraudzībā” likvidēt visu ķīmisko ieroču arsenālu. Tā tika izjaukta iespēja darīt galu šim brutālajam režīmam.

ASV prezidents Donalds Tramps, televīzijā ieraudzījis nosmacēto bērnu līķīšus, noskaitās un, kā rak-sta “The New Yorker”, naktī no 6. uz 7. aprīli “nospieda pogu”, raidot (no diviem ASV 6. flotes karakuģiem) 59 “Tomahawk” tipa raķetes. Mērķis – “Šairat” lidlauks pie Homsas, kur bija startējušas lidmašīnas ar indīgo gāzi, kas 4. aprīlī uzlidoja Hānšeihūnai.

Trampa spraigā uzņēmība, šādi “pārmācot” un brīdinot Asada režīmu, lika daudziem amerikāņiem, kuri 8. novembrī bija balsojuši par demokrātiem, atzinīgi izsaukties: “Nu viņš beidzot parādījis, ka ir Amerikas Savieno Valstu prezidents un virspavēlnieks!” ASV pārstāve ANO Nikki Heilija uzsvēra, ka prezidenta Trampa solis, raidot “Tomahawk” raķetes, bija “apsvērts un pamatots”, un pauda cerību, ka turpmāka aktīva ASV rīcība nebūs vajadzīga. Maskava uzreiz reaģēja gandrīz vai histēriski, izslēdzot “sarkano telefonu”, kas savienoja amerikāņu un krievu štābus Sīrijā. Taču Kremlis, var teikt, drīz “atskurba”, un Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs sazinājās ar savu amerikāņu kolēģi Reksu Tilersonu. Abi nolēma “personiski turpināt sarunu par Sīriju”. Tilersonam tik un tā paredzēts 11. aprīlī ierasties Maskavā ar “iepazīšanās vizīti”, un Londonas “Sunday Times” ziņo, ka viņš ultimatīvi prasīs, lai Krievija izbeigtu atbalstu Asadam, citādi arī uz Krieviju gulsies atbildība par indīgo gāzi. 9. aprīlī N. Heilija bez aplinkiem paziņoja, ka Asadam jāaiziet un ka tas esot ASV galvenais mērķis Sīrijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Nu infowars.com jau, piemeeram, arii raksta, ka taa specifiskaa it kaa rakjete ar gaazi tiusi izshauta no Jordaanijas un Izraeelas-Sauda Araabijas tandeemaa tas viss esot bijis.
  :)?

 2. pasaki man, kas ir tavs draugs... Atbildēt

  Pūķina draugi ir vienīgi citi diktatori un slepkavas.

 3. brīnums, kā grafists neapsaukā Gordonu personīgi, bet atmazgā kremli !
  Acīmredzot izpilda pavēli: сперва кремль ! 🙂

  • А что, надо было? Так вы попросите, я могу! Сделаю в лучшем виде, как заказывали!

 4. Un nevienu vairs neinteresē tas, ka starptautiskie(nevis Krievijas) eksperti jau sen apstiprinājuši, ka Sīrijā visi ķīmiskie ieroči ir iznīcināti. Starptautiskie eksperti melo vai bijuši neprofesionāļi. Taču šis fakts nevienu neuztrauc.

 5. Iespejams,ka ir pamats saubities par pasreizeja ASV Arlietu ministra Rex Tillerson sarunu saturu un rezultatiem.Tillerson ir bijusais sefs naftas koncernam ExxonMobil.Kremla cekistu punduris ir Gazprom ipasnieks.Vai nevar but ka vienreiz cekists ir vienmer cekists,un vienreiz gazes darbonis, vienmer gazes darbonis ?

 6. Vai sie spradzieni Peterburgas metro nav identiski ar ieprieksejiem spradzieniem Maskava un citur,kad sizofrena kremla cekista pundura imidzs Launuma Imperija saka skobities ? Bez vainas vainigais tiek paris minusu laika indentificets,un atkal pieradas kremla cekistu pundura “genilitate” ,un vins glabj savu tautu no laundariem.Primitivi ,bet dazreiz izdotas aizmiglot smadzenes dalai no Launuma Imperijas iedzivotajiem un daziem starptautiskiem liberaliem.Pec si pundura “genilitates “apstiprinajuma” vins atkal var lidot ar dzervem,apmilot tigerus un meklet juras dzelmes antikas vertibas.

 7. Kur ir pierādījumi, ka Asads pielietoja indi? Nav tādu. Bet, ka “IV”bojevik to pielieto bieži, ir pierādījumi liku likām. “IV” bojevikiem bija ļoti izdevīgi izraisīt provokāciju, un tas viņiem izdevās spīdoši, tāpat kā Staļinam 1939.gadā pret Somiju, lai uzsāktu iebrukumu Somijā. Varbūt vēl kāds šodien tam tic? Atcerieties, kas notika 1040.g. vasarā uz Latvijas austrumu robežas MASĻENKOS>varbūt kāds vēl šodien domā un ir pārliecināts, ka bruņotie latviešu robežsargi 1940.g.vasarā ielauzās PSRS teritorijā<?

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Sava vēstījuma pirmajā daļā Tu esi apzināti(?) sajaucis mazo krāniņu ar pirkstu! Ir tāds teiciens: “Kas vainīgs, tas bailīgs”. Un bailīgais ar veto ir kavējis lidmašīnas notriekšanas izmeklēšanu virs Ukrainas, Smoļenskas un tagad arī gāzu uzbrukumu Sīrijā. Kad nu visi līķi aprakti, bīstamie pierādījumi aizvākti, vējš un laiks likvidējis gāzes paliekas, galvenais “varonis” pieprasa starptautiskas ekspertu komisijas izmeklēšanu. Krokodila asaras!

 8. Tagad meklēt indīgās gāzes pēdas un tās izcelsmes avotu ir tik pat bezcerīgi ,kā pierādīt kas notrieca pasažieru lidmašīnu virs Ukrainas .Aizdomas kas to darījis ir ,bet neapstrīdamu pierādījumu nav jo tie tiek rūpīgi slēpti.

 9. ASV IR NOZIEDZNIEKI KURIEM LIEKAS,KA VIŅI VARĒS SLEPKAVOT VISU LAIKU,UN VISI VIŅIEM TICĒS.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai pretnoklausīšanās ierīces jums ir?

Mediju vidē sākušās baumas, ka drīzumā varētu nākt atklātībā tā sauktās “pirts sarunas”, kurās esot piedalījušās vairākas nozīmīgas valsts amatpersonas, politiķi un uzņēmēji, viņu vidū arī atstādinātais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, pret kuru sākta kriminālvajāšana, un uzņēmējs Māris Martinsons. Pierīgā pie Božu ezera esošajā atpūtas kompleksā “Taureņi” runāto pirms vairākiem gadiem esot ierakstījis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Ļoti iespējams, šie audioieraksti no biroja kaut kad noplūduši un pirms Saeimas vēlēšanām tiek gatavoti publicēšanai.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+