Pasaulē
Eiropa

Putins: Ukraina ķērusies pie “terora prakses” 16

Foto – AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins saistībā ar uzbrukumiem, kas atbilstoši Krievijas specdienesta versijai pēdējās dienās ir notikuši okupētajā Krimas pussalā, trešdien apsūdzēja Ukrainu, ka tā esot ķērusies pie “terora prakses”.

“Pēc visa spriežot, šie cilvēki, kas savulaik sagrāba varu Kijevā un turpina to noturēt, tā vietā, lai meklētu mierīga noregulējuma iespējas, ir pārgājuši pie terora prakses,” preses konferencē sacīja Putins.

“Šajā sakarībā nevaru neatcerēties – un šajā kontekstā mēs to izskatām – atentātu pret Luhanskas tautas republikas līderi. Un tagad mēģinājums iekļūt Krimas teritorijā,” norādīja Kremļa saimnieks.

Izsakoties par Krievijas specdienestu apgalvojumiem, ka incidentos Krimā dzīvību ir zaudējuši divi Krievijas drošības struktūru pārstāvji, Putins sacīja, ka “mēs, bez šaubām, tādām lietām paiet garām nevaram”.

Pēc pēdējiem notikumiem Krimas varasiestādes pastiprinās drošības pasākumus, viņš piebilda. “Tas ir uzbrukums ar nederīgiem līdzekļiem, tā ir ļoti bīstama spēle.”

“Tā ir ļoti satraucoša informācija. Tiešām mūsu specdienesti novērsa Ukrainas Aizsardzības ministrijas diversiju un izlūkošanas grupas iekļūšanu teritorijā. Un, protams, šajos apstākļos tikties Normandijas formātā, turklāt Ķīnā, ir bezjēdzīgi,” sacīja Putins.

Tā dēvētā Normandijas formāta sarunās, lai runātu par Ukrainas krīzes novēršanas ceļiem, jau vairākkārt tikušies Ukrainas, Krievijas, Francijas un Vācijas līderi.

Plānotie terorakti iecerēti, lai novērstu ukraiņu uzmanību no pašu valsts iekšējām problēmām, piebilda Putins.

Krievijas Federālais Drošības dienests (FDD) trešdien paziņoja, ka tas okupētajā Krimā novērsis Ukrainas militārā izlūkdienesta “teroraktus” un atvairījis Kijevas spēku bruņotu uzbrukumu.

Ukrainas Aizsardzības ministrija noliedz FDD izplatīto informāciju par tās vienību piedalīšanos diversiju īstenošanā Krimā.

“Šādi FDD paziņojumi nav nekas cits, kā mēģinājums attaisnot Krievijas Federācijas militāro vienību pārdislokāciju un agresīvās darbības uz laiku okupētajā pussalā.

Šādā veidā Krievijas specdienestu pārstāvji cenšas novērst Krimas vietējo iedzīvotāju un pasaules sabiedrības uzmanību no noziedzīgām darbībām, pārvēršot pussalu par izolētu armijas bāzi, norādīja ministrijā.

Apgalvojumus par pussalas apšaudīšanu no kontinentālās Ukrainas ministrija raksturoja kā nepamatotus.

“Krima vienmēr ir bijusi un paliek Ukrainas zeme, bet pussalas iedzīvotāji ir Ukrainas pilsoņi,” uzsvēra ministrijā.

Arī Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Oleksandrs Turčinovs noliedz FDD apgalvojumus par it kā notikušo Ukrainas karavīru uzbrukumu Krimā un mēģinājumiem tur sarīkot teroraktus.

“Histēriskajam un melīgajam Krievijas FDD paziņojumam nav nekāda pamata, tas ir vienīgi okupantu mēģinājums uzkurināt un saasināt situāciju uz laiku sagrābtajās Ukrainas teritorijās,” sacīja amatpersona.

Pēdējā gada laikā okupētajā Krimā nav aizturēts neviens Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes darbinieks, norādīja Turčinovs.

Šie FDD murgi ir elementi hibrīdkarā, ko Krievija ir izvērsusi pret mūsu valsti,” viņš piebilda.

Kā teikts trešdien izplatītajā Krievijas FDD paziņojumā, viens tā aģents kritis bruņotās sadursmēs ar “teroristiem” naktī uz 7.augustu, bet 8.augustā sadursmēs ar Ukrainas Aizsardzības ministrijas iesūtītu “sabotāžas teroristu” grupu dzīvību zaudējis Krievijas karavīrs.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka promaskavisko teroristu kontrolētajā Luhanskas pilsētā, Ukrainas austrumos, sestdien uzspridzināta grupējuma “Luhanskas tautas republika” (LTR) līdera Igora Plotņicka automašīna. Teroristu līderis sprādzienā ievainots.

Kā skaidroja Ukrainas Drošības dienesta vadītāja padomnieks Jurijs Tandits, šis atentāts ir “vēl viens apstiprinājums tam, ka tur (Luhanskas apgabala okupētajā daļā) pastāvīgi viss ir nemierīgi, turpinās cīņa par varu, naudas plūsmām, un viņi (kaujinieki) dala savā starpā šos kanālus”.

LA.lv