×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
14. februāris, 2016
Drukāt

Putins un Obama telefonsarunā pārrunājuši Sīrijas jautājumu (4)

Foto-LETAFoto-LETA

ASV prezidents Baraks Obama un Krievijas prezidents Vladimirs Putins telefonsarunas laikā ir pārsprieduši Sīrijas konfliktu.

Krievija informēja, ka Obama esot zvanījis Putinam, norādot, ka sarunas bijušas “atklātas un lietišķas”.

Krievijas prezidents atkārtoja iepriekš pausto domu, ka Sīrijas jautājumā ir nepieciešams izveidot vienotu antiteroristisku koalīciju.

Abi līderi “vienojās aktivizēt sadarbību diplomātisko aģentūru un citu struktūru vidū ar mērķi īstenot [piektdien] Minhenē panākto deklarāciju, norādīts Kremļa paziņojumā.

Obama savukārt ir aicinājis Putinu pārtraukt gaisa triecienus Sīrijas opozīcijas spēkiem, ļaut piegādāt humāno palīdzību aplenktajām teritorijām un sākt uguns pārtraukšanu, paziņoja Baltais nams.

Īpaši ASV prezidents uzsvēris, lai Krievija “pārtrauc tās gaisa kampaņu pret mērenajiem opozīcijas spēkiem Sīrijā”.

Obama arī apspriedis konfliktu Ukrainā, aicinot “apvienotos Krievijas-separātistus spēkus” ievērot pamieru un gādāt, lai Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotājiem būtu “pilnīga piekļuve visām teritorijām Ukrainas austrumos, tai skaitā starptautiskajai robežai”.

Jau vēstīts, ka Starptautiskā Sīrijas atbalsta grupa, kurā ir 17 valstis, piektdien sarunās Minhenē vienojās par ambiciozu plānu karadarbības pārtraukšanai Sīrijā nedēļas laikā.

Maskava šonedēļ arī brīdināja pret jebkādu iespējamu sauszemes iebrukumu Sīrijā.

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs sestdien paziņoja, ka Krievijai par tās agresiju Ukrainā noteiktās sankcijas paliks spēkā līdz tā nebūs izpildījusi visus Minskas vienošanās nosacījumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kādā tur realitātē dzīvo Pu, nevienam nav zināms. Kaolīcija jau sen ir un darbojās. Šodien vienīga iespēja savest kartību ir sauszemes operācija un tā notiksies. Lēmums tuvākā laikā tiks pieņemts.

  2. Sauszemes iebrukums Sīrijā ir absolūti nepieciešams un liks galu visām spekulācijām. Viņš arī parādīs nespēju Kremļa darboties sistemātiski tikai pirātveidā.

  3. Obama AICINA Krieviju pārtraukt gaisa uzlidojumus Sīrijas opozīcijai, bet Maskava BRĪDINA ASV pret sauszemes iebrukumu Sīrijā! Vai jūtat atšķirību toņkārtās? Krievija runā spēka, nevis dialoga kategorijās,
    lai gan tieši ASV te varētu izmantot savu militāro pārākumu un runāt no spēka pozīcijām. Jau tas vien norāda uz atšķirībām, kāda intelektuālā līmeņa cilvēki ir pie varas stūres ASV un Krievijā…

Draugiem Facebook Twitter Google+