×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. augusts, 2014
Drukāt

Putins un Porošenko runājuši divas stundas (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Baltkrievijas galvaspilsētā aizvadīta Krievijas un Ukrainas prezidentu Vladimira Putina un Petro Porošenko divpusējā tikšanās. Putins divu stundu ilgo sarunu nodēvēja par “pozitīvu”, bet Porošenko – par “ļoti grūtu un smagu”.

Putina un Porošenko divpusējā tikšanās apstiprināja vairāku analītiķu iepriekš pausto, ka tā diezin vai nesīs būtisku izrāvienu karadarbības Ukrainas austrumos apturēšanai. Tiesa, pēc sarunas Ukrainas prezidents izteicās, ka tiks izstrādāta “ceļa karte” konflikta noregulēšanai. “Tiks sagatavota ceļa karte, lai pēc iespējas ātrāk tiktu panākta uguns pārtraukšana, kurai jābūt abpusējai,” pēc sarunas ar Putinu paziņoja Porošenko. “Mūsu galvenais mērķis ir miers. Mēs pieprasām izlēmīgu rīcību, kas Ukrainas teritorijā ienesīs mieru.”

Tikmēr Putins apgalvoja, ka “Krievija no savas puses darīs visu, lai atbalstītu miera procesu, ja tas tiks sākts”, informē raidsabiedrība BBC. Taču viņš uzsvēra, ka pamiera noteikumi ir atkarīgi no Kijevas valdības un separātistu līderiem. Krievija joprojām noliedz, ka tā atbalstītu Ukrainas austrumos karojošos teroristus. Komentējot desmit Krievijas desantnieku aizturēšanu Ukrainas apgabalā, Maskava paziņojusi, ka viņi Ukrainas teritorijā nonākuši “nejauši”.

Krievijas mediji arī norāda, ka aizvadītajā sanāksmē Putins galvenokārt mēģinājis runāt par tirdzniecības saitēm ar Ukrainu un gāzes piegādēm Kijevai. Viņš brīdināja, ka Krievija aizstāvēs savas ekonomiskās intereses, ja tās netiks ņemtas vērā, Ukrainai mēģinot tuvināties Eiropas Savienībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pretīgi skatīties uz punduri.Visu cieņu Ukrainas prezidentam. Izturību!

  2. Runāt ar Putinu ir tik pat ka runat ar dzelzsbetona sienu. Krievija darīs visu,l lai paturētu Ukrainu zem “sava papēžiniem, jo kas tad viņiem audzēs labību, saknes, augļus, jo paši nevīžo. Paši tikai izmanto Sibīrijas tautām piederošās dabas bagātības Maskavijas uzturēsanai, pašas tautas atstajot totālā nabadzībā. Vienīgi vēl ķīnieši tur kaut ko dara, bet ar ķīmikālijam saindējot dabu. Labak Putins būtu parūpējies par savas valsts sakārtošanu, mācījis tautu darba tikumam nevis vēl sagrābis zemes, kuras arī nespēj sakārtot, palielina tikai nabadzīgo skaitu. Austrumukrainas nelaime ir homo sovieticus masas, kas meklēja labaku dzīvi citur, nevis strādāja savas mājās. Ir jālasa krievu klasiķi, lai saprastu iemeslus tautas nabadzībai. Tāpat ka šodien bagātību sarauš kupči, blēži mazizglītoti un tēlo kungus, tautu pazemojot un paverdzinot. Izglītota krievu tautas daļa jau Cariskās Krievijas laika saprata, ka nauda un vara neizglītotu cilvēku rokās nes tikai postu.

  3. ————Viņš brīdināja, ka Krievija aizstāvēs savas ekonomiskās intereses, ja tās netiks ņemtas vērā, Ukrainai mēģinot tuvināties Eiropas Savienībai.
    ———–
    Vai tad Ukraina ir ieinteresēta pārtraukt savas ražotās produkcijas piegādes Krievijai? Tai skaitā militārās? Ja jau Francija ražo Krievijai “Mistral”, tad kāpēc Ukraina pārtrauktu savas piegādes? Tur ir kaut kas cits.

Draugiem Facebook Twitter Google+