×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. maijs, 2012
Drukāt

Putins uz Kempdeividu sūta Medvedevu

kempdeivida

Uz “lielā astoņnieka” (G8) samitu, kas nākamnedēļ notiks ASV prezidenta lauku rezidencē Kempdeividā, dosies nevis Krievijas prezidents Vladimirs Putins, bet premjerministrs Dmitrijs Medvedevs, paziņoja ASV Baltā nama administrācija.

Iepriekš šajā samitā bija gaidāmas Putina sarunas ar ASV prezidentu Baraku Obamu, kuras varētu parādīt, vai Obamas uzsāktā attiecību “pārstartēšanas” politika ar Krieviju turpināsies arī pēc Putina atgriešanās prezidenta amatā. Baltā nama amatpersonas pēc Obamas un Putina telefonsarunas paziņoja, ka Putins nosūtīs uz samitu līdzšinējo prezidentu Medvedevu, kuram pēdējos trijos gados bijušas labas attiecības ar Obamu. Putins telefonsarunā sacīja, ka viņam jāveido jaunā Krievijas valdība, un izteica nožēlu, ka nevarēs piedalīties G8 samitā.

G8 samits notiks 18. un 19. maijā. Tas dos iespēju parādīties starptautiskajā sabiedrībā arī jaunajam Francijas prezidentam Fransuā Olandam. Obama marta sākumā nolēma rīkot G8 samitu nevis Čikāgā, kur viņš ilgus gadus bija dzīvojis, bet ASV prezidentu lauku rezidencē Kempdeividā Mērilendas štatā. Izolētajā un pastiprināti apsargātajā Kempdeividā būs ievērojami apgrūtinātas antiglobālistu un protestu kustības “Okupēt Volstrītu” aktīvistu iespējas pietuvoties samita dalībniekiem vai traucēt tā darbu.

Kempdeivida kļuva par ASV prezidentu lauku rezidenci Franklina Rūzvelta prezidentūras laikā. To ir apmeklējuši daudzi ārvalstu līderi, tomēr Obama šo rezidenci ir izmantojis mazāk nekā citi ASV prezidenti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+