×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
14. septembris, 2012
Drukāt

Putins uzaicinājis uz tikšanos kritiski noskaņotu žurnālisti

Foto- AFPFoto- AFP
Krievijas prezidents Vladimirs Putins ielūdzis uz tikšanos Kremlī žurnālisti Mašu Gesenu, kura sarakstījusi izteikti kritisku Putina biogrāfiju un atteicās nosūtīt korespondentu atspoguļot prezidenta lidojumu kopā ar dzērvēm, par ko tika atlaista no galvenās redaktores amata.
Gesena atklāja, ka pēc atlaišanas no darba žurnālā “Vokrug Sveta” Putins pats personiski uzaicinājis viņu uz “ļoti dīvainu” tikšanos Kremlī. Viņasprāt, prezidents neesot neko zinājis par viņas pret Kremli vērstajiem uzskatiem un atklāti runājis par saviem publicitātes trikiem, kas saistīti ar dzīvniekiem. Gesena tika atlaista no redaktores darba populārzinātniskajā žurnālā “Vokrug Sveta”, jo atteicās nosūtīt korespondentu atspoguļot Putina neseno ekoloģiskās pašreklāmas akciju, kuras laikā viņš ar motodeltaplānu mācīja baltajām dzērvēm lidot uz siltajām zemēm.
Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs apstiprināja, ka tikšanās notikusi, un norādīja, ka Gesenas atstāstījums par tās saturu ir precīzs, “izņemot vairākas nenozīmīgas kļūdas”. Gesenai tiekoties ar Putinu, klāt bija arī žurnāla “Vokrug Sveta” izdevējs Sergejs Vasiļevs. Tikšanās laikā Putins esot ierosinājis atjaunot Gesenu amatā un atzinis, ka daudzas no viņa ekoloģiskās pašreklāmas akcijām ir inscenētas. “Jā, es zinu, ka sniega leopards vispirms tika notverts. Attiecībā uz amforām, protams, tās vispirms tur tika noliktas!” esot atzinis Putins.
Pagājušajā gadā Putins piesaistīja mediju uzmanību, palaižot brīvībā sniega leopardu, kurš šīs akcijas dēļ ilgu laiku pavadīja iespundēts būrī. Putins arī izcēla no jūras dzelmes divas senas vāzes, ko valsts televīzija raksturoja kā negaidītu seno dārgumu atradumu. “Es domāju, ka viņi pieņēma, ka tikšanās presē netiks atspoguļota, bet man neviens to neteica,” telekanālam “Dožģ” norādīja Gesena. Viņas sarakstītā “Cilvēks bez sejas” vēsta par Putina ceļu uz varas virsotni, sākot no bērnības. Grāmata publicēta vairākās valodās, un tajā pret Putinu vērstas vairākas apsūdzības, tostarp teikts, ka, strādājot Sanktpēterburgā, viņš deviņdesmitajos gados nozadzis miljoniem ASV dolāru un viņam lojālais drošības dienests ir iesaistīts dažādos noziegumos un teroraktos.
Gesena uzskata, ka, tiekoties ar viņu, Putins neko nav zinājis par grāmatu vai viņas komentāriem, kas veltīti pašreiz Krievijā notiekošajam, tostarp nedēļas sleju laikrakstā “New York Times”. “Man ir sajūta, ka viņš nezināja, kas es esmu,” atzīmēja Gesena.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+