Sports
Ziemas sports

Putins pavēl olimpiādei nepielaistajiem sportistiem rīkot alternatīvas sacensības3

Foto – AFP/LETA

Krievija tiem savas valsts sportistiem, kuri nav pielaisti dalībai Phonjčhanas olimpiskajām spēlēm, rīkos alternatīvas sacensības, trešdien paziņoja Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Kā vēsta Kremlim pietuvinātais laikraksts “Izvestija”, alternatīvās sacensības norisināsies Sočos, kur pirms četriem gadiem notika iepriekšējās Ziemas olimpiskās spēles. Pagājušajā nedēļā Krievijas Sporta ministrs Pāvels Kolobkovs pauda, ka uz sacensībām tiks aicināti arī citu valstu atlēti.

“Putins paziņoja valdībai par lēmumu rīkot sacensības tiem sportistiem, kuriem nav iespēju startēt olimpiskajās spēlēs,” Krievijas ziņu aģentūras citē Peskova teikto.

Tāpat Peskovs piebilda, ka uzvarētāji saņems tikpat lielas prēmijas, kādas Krievija piešķir par olimpisko spēļu medaļām.

Tikmēr pats Putins trešdien izplatīja paziņojumu, kurā atvainojās, ka nespēja pasargāt atlētus no sporta jaukšanas ar politiku.

“Mēs visi to zinām, un jūs jo īpaši, ka ir divtik grūti izcīnīt uzvaru, ja sports tiek jaukts ar lietām, kurām tas nav saistīts – ārējiem apstākļiem, politiku vai ko citu,” paziņoja Putins.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) decembrī piesprieda diskvalifikāciju visai Krievijas Olimpiskajai komitejai, kas tai liegs piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Īpašas atļaujas saņēmušie Krievijas sportisti varēs startēt zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem būs uzraksts “Olympic Athlete from Russia” (OAR) jeb “Olimpiskais sportists no Krievijas”.

Tiesa, tāpat vairāki titulēti Krievijas sportisti nevarēs piedalīties gaidāmajās spēlēs, jo viņi uz tām nav saņēmuši uzaicinājumu. Iepriekš SOK par antidopinga pārkāpumiem 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs diskvalificēja kopumā 43 Krievijas sportistus, bet Phjončhanas Olimpiādei nepielaisto sportistu saraksts ir krietni lielāks.

Saistītie raksti

Kā zināms, noraidīto 111 Krievijas sportistu sarakstā ir arī olimpiskie čempioni šorttrekists Viktors Ans, biatlonists Antons Šipuļins un daiļslidotāja Ksenija Stolbova, kā arī tādi medaļu pretendenti kā distanču slēpotājs Sergejs Ustjugovs, ātrslidotāji Deniss Juskovs un Pāvels Kuližņikovs.

Olimpiskajām spēlēm pieteikti 169 olimpiskie sportisti no Krievijas, savukārt nepielaisto atlētu vietā aizstājēji nav izvēlēti.

LA.lv